Новини

Вітаємо адвоката Петра Варишко з днем народження!

13.07.2018

Прийміть наші найщиріші привітання з нагоди Дня народження! Бажаємо міцного здоров'я, особистого щастя, невичерпної енергії і наснаги у всіх Ваших справах. Нехай у Вашому домі завжди панують мир і злагода, а у справах — мудрість та виваженість.

Виконання рішень міжнародного комерційного арбітражу на території...

13.07.2018

Міжнародний комерційний арбітраж є одним з найбільш важливих інститутів сучасного міжнародного приватного права. Це швидкий, ефективний і конфіденційний спосіб вирішити спір. Той факт, що за результатами розгляду справи виноситься арбітражне рішення, яке може бути примусово виконане у 150 країнах світу, робить інститут міжнародного комерційного арбітражу надзвичайно привабливим для бізнесу. Стороною спору може бути навіть держава, але спір за своїм змістом повинен мати приватноправовий характер, а другою стороною обов'язково виступає особа приватного права.

Як підтверджуються витрати на юрпослуги

11.07.2018

Нещодавно Верховний Суд (постанова від 10.05.2018 р. у справі №820/1763/16) розглянув питання щодо належного підтвердження витрат на отримання юридичних послуг. Основна проблема стосувалася того, наскільки детально мають бути описані послуги в первинних документах, щоб сформувати витрати платника.

Про основні засади обов’язкового постановлення господарським судом...

11.07.2018

Внесення Законом України від 02 червня 2016 року № 1401-VIII змін до Конституції України щодо правосуддя, а також набрання чинності нової редакції Господарського процесуального кодексу України з 15 грудня 2017 року спричинило виникнення в практиці господарських судів нових колізій та проблем, однією з яких є недостатньо чітке розмежування випадків, у яких господарський суд постановляє ухвали, які оформляються окремим письмовим документом, та протокольні ухвали, які постановляються в судовому засіданні, не виходячи до нарадчої кімнати.

У Києві пройде осінній форум ААУ «Адвокатура. Формула успіху»

11.07.2018

Асоціація адвокатів України 20 вересня проведе Осінній форум ААУ «Адвокатура. Формула успіху», який буде присвячений питанням просування юридичного бізнесу.

Для покарання адвоката за грубе порушення ПАЕ загальних слів замало

11.07.2018

Зупинення права на заняття адвокатською діяльністю є одним із трьох видів дисциплінарних стягнень, що може бути застосоване до правника за вчинення дисциплінарного проступку. Зміст цього стягнення полягає в тому, що протягом строку зупинення адвокат не працює та не бере участі в роботі органів самоврядування.

На сайті ЄСПЛ з’явилися переклади рішень українською

10.07.2018

Офіційний сайт Європейського суду з прав людини hudoc.echr.coe.int розпочав публікацію окремих рішень ЄСПЛ українською мовою.

Результати перегляду КГС ВС судових рішень господарських судів у...

10.07.2018

Про основні показники і прийняті палатою для розгляду справ про банкрутство Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду постанови за період з 01.04.2018 по 31.05.2018.

Комітет захисту прав адвокатів готується інформувати Міжнародну...

10.07.2018

6 липня 2018 року відбулося чергове засідання Комітету захисту прав адвокатів та гарантій адвокатської діяльності.   В ході засідання було прийнято рішення про включення до складу Комітету нових членів – К. Четвертака, Ю. Жука, М. Пучина, Є. Мірошнікова та Л. Скокіна.   Секретарем Комітету було обрано Ю. Григоренка.

ЕЛЕКТРОННІ ДОКАЗИ У ГОСПОДАРСЬКОМУ ПРОЦЕСІ: ЩО НА ПРАКТИЦІ?

09.07.2018

У 2017 р. Верховна Рада України прийняла зміни до 3-х процесуальних кодексів України, в тому числі Господарського процесуального кодексу України (далі – ГПК України). Одним з нововведень є запровадження нового електронного виду доказів. З моменту впровадження змін виникло багато практичних питань, насамперед, пов’язаних з використанням електронних доказів.