Юридичні новини

Слід частіше проводити прямий перехресний допит, – думка адвоката

15.12.2017

У кримінальному процесі адвокатам слід частіше вдаватися до прямого перехресного допиту свідків і потерпілих. У цьому впевнена член правління Асоціації адвокатів України, керуючий партнер АО «Dmitrieva & Partners» Олена Костюченко – доповідач на VII Зимовому форумі з кримінального права і процесу, передає журналіст видання «Закон і Бізнес».

Конкурс на надання БПД на спрощених умовах триватиме до 23 січня

14.12.2017

12 грудня відбулося засідання Комітету з питань безоплатної правової допомоги. У ході засідання члени Комітету обговорили актуальні та проблемні питання, зокрема проведення конкурсу для адвокатів, які виявили бажання надавати безоплатну правову допомогу.

Положення КПК про неоскарження ухвали слідчого судді про обшук є неконституційним

14.12.2017

Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська вважає неконституційним положення КПК, що не дозволяє оскаржувати ухвали слідчого судді про обшук.

Для запуску електронного судочинства треба бажання і 3 умови

14.12.2017

Революційними положеннями нового процесуального законодавства є впровадження системи електронного судочинства на всіх стадіях процесу і перехід до Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи. Враховуючи те, що сьогодні це не данина моді, а вимога часу, Асоціація слідчих суддів продовжує навчати представників з усіх регіонів опціям та перевагам електронного судочинства.

Науково-практична конференція «Етичні засади адвокатської професії» (ФОТО)

13.12.2017

12 грудня 2017 року Радою адвокатів Київської області спільно з Академією адвокатури України та кафедрою правосуддя юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка була проведена науково-практична конференція «Етичні засади адвокатської професії».

Адвокат року – 2017: визначено переможців конкурсу

13.12.2017

На підставі аналізу анкет, наданих учасниками, конкурсна комісія Щорічного всеукраїнського конкурсу Асоціації адвокатів України «Адвокат року» визначила переможців у 2017 році.

Щодо обов’язкової участі захисника на стадії касаційного провадження

11.12.2017

23.11.2017 р. Верховний суд України в контексті справи №5-224кс(15)17 досліджував правові наслідки кримінального провадження при касаційному розгляді справи за відсутності захисника, участь якого є обов’язковою.

Відтепер обшуки мають фіксуватися на відео

08.12.2017

7 грудня набув чинності закон, згідно з яким усі обшуки, а також процес винесення судом ухвали про обшук мають фіксуватися технічними засобами звуко- та відеозапису. Без цього докази визнаватимуться недопустимими.

Зміни до КПК передбачають нові строки досудового розслідування

08.12.2017

Зміни до КПК передбачають нові строки досудового розслідування в кримінальних провадженнях. Однак вони різняться в проголосованій та опублікованій редакціях закону. Чому так сталося і що можна вдіяти?

Вітаємо з Днем народження адвоката Тетяну Варфоломеєву!

05.12.2017

5 грудня святкує свій день народження Тетяна Варфоломеєва – адвокат Київської області, ректор, доктор юридичних наук, член-кореспондент Національної академії правових наук України, Заслужений юрист України.