Законопроекты

Комітет АПУ пропонує вдосконалити законодавство про ринки капіталів

04.12.2017

Комітет з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України просить профільний парламентський комітет врахувати їхні коментарі щодо змін до законодавства для захисту від зловживань на ринках капіталу.

Законопроект: Вирок буде ґрунтуватися на записах показань та самовикритті

22.11.2017

Суд може сприймати в якості доказів відеозаписи показань під час досудового розслідування. А злочинці повинні сидіти в тюрмі, навіть якщо будуть засуджені на підставі власних показань, які вони надали в якості свідків.

Законопроект: при відеофіксації порушень на дорогах буде складатись протокол

13.10.2017

Пропонується зобов’язати поліцейських завжди складати протокол про адмінправопорушення, а не одразу виносити постанову про накладення штрафу. Бо відсутність такої норми порушує право на захист.

В Україні створюють держмонополію на збір доказів

07.09.2017

Зміни, запропоновані у підготовленому до другого читання проекті Закону № 6232 про внесення змін до ГПК, ЦПК, КАС та інших законодавчих актів мають на меті знищення конкурентності кримінального процесу, спрямовані на створення штучних перешкод для сторін у реалізації їх прав.

У ВР визначилися, як відновлювати матеріали судових справ, втрачених в АТО

03.07.2017

Нардепи пропонують чітко визначити механізм відновлення матеріалів кримінальних проваджень, що знаходяться в судах на тимчасово окупованій території або в районах проведення антитерористичної операції.

Позапланові податкові перевірки на підставі рішення суду пропонують скасувати

30.06.2017

У Верховній Раді зареєстровано законопроект № 6613, яким пропонується скасувати позапланові документальні перевірки платників податків за ухвалами слідчих суддів.

Докази, вилучені при обшуку без адвоката, мають визнаватися недійсними

22.06.2017

Слідчих необхідно зобов'язати допускати адвоката до обшуку на будь-якому етапі проведення. Більше того, порушення цього права має тягнути відповідальність, яка полягатиме у визнанні доказів, отриманих під час такого обшуку недопустимими.

З КПК хочуть прибрати автоматичне продовження запобіжного заходу

19.06.2017

Закон не повинен допускати автоматичного подовження строку попереднього ув’язнення осіб, чиї справи направлені до суду. Адже ця практика визнана Європейським судом з прав людини такою, що не відповідає конвенційним гарантіям.

Нацполіцію можуть уповноважити розглядати деякі адмінсправи

01.06.2017

Розгляд справ про порушення ПДР пропонують передати підрозділам Нацполіції або служби правопорядку ЗСУ, але тільки у випадку якщо особа визнає свою вину. Таким чином сподіваються розвантажити суди та скоротити період розгляду справ про ДТП.

Розгляд справ про вчинення ДТП можуть спростити

30.05.2017

До Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується спростити порядок розгляду справ про вчинення ДТП, у разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї вини (№6516).