Законопроекты

Безпеку гарантуватимуть тільки цінним свідкам та потерпілим

15.06.2018

Для забезпечення захисту свідків у кримінальному провадженні пропонують створити єдину структуру. Щоправда, опікуватиметься вона безпекою не всіх, а тільки важливих.

Ближчим часом уряд подасть законопроект про посилення захисту прав учасників кримінальних проваджень

12.06.2018

11 червня відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

 

Адвокатам дадуть право скаржитися на слідчого суддю — проект

24.04.2018

Проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» (№8280) пропонує надати право стороні захисту, потерпілому чи його представникові звернутися до апеляційної інстанції. Й вже там спробувати переконати у необхідності доручити органу досудового розслідування зібрати певні докази.

Право на зустрічі з підзахисними без обмежень відкладається

11.04.2018

Народні обранці вважають, що право на побачення із захисником не може бути обмежене навіть в установах пенітенціарної системи. Втім парламент поки що не спромігся розглянути цей документ, хоча він і був у порядку денному на минулому тижні.

Кодекс з процедур банкрутства прийнято за основу

22.03.2018

Умови та порядок відновлення платоспроможності боржника-юридичної особи або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури, а також відновлення платоспроможності фізичної особи пропонується встановити Кодексом з процедур банкрутства.

Комітет АПУ пропонує вдосконалити законодавство про ринки капіталів

04.12.2017

Комітет з корпоративного права та фондового ринку Асоціації правників України просить профільний парламентський комітет врахувати їхні коментарі щодо змін до законодавства для захисту від зловживань на ринках капіталу.

Законопроект: Вирок буде ґрунтуватися на записах показань та самовикритті

22.11.2017

Суд може сприймати в якості доказів відеозаписи показань під час досудового розслідування. А злочинці повинні сидіти в тюрмі, навіть якщо будуть засуджені на підставі власних показань, які вони надали в якості свідків.

Законопроект: при відеофіксації порушень на дорогах буде складатись протокол

13.10.2017

Пропонується зобов’язати поліцейських завжди складати протокол про адмінправопорушення, а не одразу виносити постанову про накладення штрафу. Бо відсутність такої норми порушує право на захист.

В Україні створюють держмонополію на збір доказів

07.09.2017

Зміни, запропоновані у підготовленому до другого читання проекті Закону № 6232 про внесення змін до ГПК, ЦПК, КАС та інших законодавчих актів мають на меті знищення конкурентності кримінального процесу, спрямовані на створення штучних перешкод для сторін у реалізації їх прав.

У ВР визначилися, як відновлювати матеріали судових справ, втрачених в АТО

03.07.2017

Нардепи пропонують чітко визначити механізм відновлення матеріалів кримінальних проваджень, що знаходяться в судах на тимчасово окупованій території або в районах проведення антитерористичної операції.