Протокол № 23 засідання Ради адвокатів Київської області

На підставі рішення установчої конференції делегатів від адвокатів Київської області від 10.10.2012 (протокол № 1) та рішення конференцій адвокатів Київської області від 12.04.2014 Головою Ради адвокатів Київської області обрано Бойка Петра Анатолійовича, а також затверджено чисельність членів Ради адвокатів Київської області в кількості 11 (одинадцяти) членів, включаючи Голову Ради Київської області, та обрано до Ради адвокатів Київської області наступних адвокатів: Чернобая Олега Валерійовича, Костіна Іллю Миколайовича, Сівакова Леоніда Миколайовича, Лішневського Іллю Георгійовича, Гусейнову-Чекурду Регіну Захидівну, Дмитренка Дмитра Федоровича, Демидюк Ольгу Борисівну, Поліщука Володимира Анатолійовича, Клапчука Федора Петровича, Павленко Ганну Миколаївну.

Присутні:

1. Бойко Петро Анатолійович

2. Дмитренко Дмитро Федорович

3. Лішневський Ілля Георгійович

4. Демидюк Ольга Борисівна

5. Клапчук Федір Петрович

6. Костін Ілля Павлович

7. Гусейнова-Чекурда Реґіна Захидівна

8. Чернобай Олег Валерійович

9. Сіваков Леонід Миколайович

10. Поліщук Володимир Анатолійович

11. Павленко Ганна Миколаївна

Засідання Ради адвокатів Київської області є повноважним.

Запрошені: Голова Київської обласної кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Ковбасінська Галина Василівна та Голова Комітету по захисту прав та гарантій адвокатської діяльності НААУ Ламах Тарас Борисович. 

Слухали: Голова Ради адвокатів Київської області Бойко П.А. повідомив про те, що 23 березня 2015 року адвокатам Київщини стало відомо про зухвале замовне вбивство їх колеги – адвоката Юрія Володимировича Ігнатенко.

Після обстеження, попередньою причиною смерті адвоката експерти назвали спинномозкову травму: померлого кілька разів ударили ззаду важким предметом. Цей факт дає змогу припускати, що його смерть носить ознаки помсти, адже напередодні адвокат успішно виграв судову справу майнового характеру. 

Бойко П.А. зазначив про те, що завданням для адвокатської спільноти Київщини в даному випадку є сприяння ефективному розслідування цього злочину, з’ясування його мотивів, притягнення винних до відповідальності. Необхідно якнайшвидше вступити у справу в якості представника потерпілого адвоката від органів адвокатського самоврядування. Також слід скласти детальний план слідчих дій, що мають бути вчинені з метою встановлення істини та забезпечення його виконання слідчими, слідчими суддями та особисто адвокатами. Й не менш важливо – привернути громадську увагу до цього процесу.

Слухали: адвоката Кузьменка Валерія Олексійовича, який зазначив про те, що дружина Юрія Ігнатенко передала адвокатській спільноті свідчення самого загиблого, який вів власну «хронологію подій» щодо однієї дуже резонансної справи. Кузьменко В.О. детально вивчив цю «хронологію» та йому вдалося реконструювати картину подій, що передували трагічній загибелі адвоката.

Слухали: Голова Ради адвокатів Київської області Бойко П.А. запропонував від імені Ради адвокатів Київської області укласти з адвокатом Кузьменко Валерієм Олексійовичем договір про надання правової допомоги з метою надання правової допомоги Ігнатенко Світлані Василівні, Ігнатенко Євгенію Юрійовичу, Ігнатенко Ігорю Юрійовичу, як потерпілим у кримінальному провадженні, у справі про вбивство адвоката Юрія Володимировича Ігнатенко .

Оскільки на щорічній Конференції адвокатів Київської області, яка відбулася 15.11.2014, було затверджено кошторис Ради адвокатів Київської області на 2015 рік, в якому передбачена стаття витрат «соціально-громадські заходи та витрати», було запропоновано в рамках договору про надання правової допомоги визначити розмір гонорару в сумі 30 000 грн. за рахунок коштів Ради адвокатів Київської області.

Голосували: «За» - 11 голосів, «Проти» - 0 голосів, «Утрималися» - 0 голосів.

Вирішили:

1.     Укласти з адвокатом Кузьменко Валерієм Олексійовичем договір про надання правової допомоги з метою надання правової допомоги Ігнатенко Світлані Василівні, Ігнатенко Євгенію Юрійовичу, Ігнатенко Ігорю Юрійовичу, як потерпілим у кримінальному провадженні, у справі про вбивство адвоката Юрія Володимировича Ігнатенко.

2.     В рамках договору про надання правової допомоги визначити розмір гонорару в сумі 30 000 грн. за рахунок коштів Ради адвокатів Київської області.

Голова Ради адвокатів Київської області                                                        П.А. Бойко

Секретар Ради адвокатівКиївської області                                                         О.Б. Демидюк