Новини

Огляд ЗМІ: Щодо дій орендаря в умовах карантину

03.04.2020

Загальновідомо, з якими труднощами зіткнувся бізнес в Україні при запроваджені владою обмежувальних заходів для боротьби з коронавірусною хворобою. Вкажемо на ті обставини, що є нині найважливішими для відносин комерційної оренди

До уваги осіб, які проходять стажування: звіти можна надсилати...

03.04.2020

Стажуванням є процес із формування і закріплення на практиці професійних знань, умінь і навичок, отриманих у результаті теоретичної підготовки особи, яка одержала свідоцтво про складення кваліфікаційного іспиту, щодо її готовності самостійно здійснювати адвокатську діяльність з метою отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

Зміни до процесуальних кодексів: аналіз законопроекту №3275

01.04.2020

30.03.2020 року Верховна рада прийняла Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів, спрямованих на забезпечення додаткових соціальних та економічних гарантій у зв’язку з поширенням коронавірусної хвороби (COVID-2019)» (законопроект № 3275), яким, зокрема, внесені зміни до процесуальних кодексів. 

НААУ пропонує врахувати особливості карантину у процесуальних обов’...

30.03.2020

НААУ пропонує внести зміни до Кримінального процесуального кодексу зміни, які враховують особливості режиму карантину у роботі захисників у судах.

Організація роботи підприємств в умовах карантину

28.03.2020

Вказаною Постановою забороняється відвідування закладів освіти її здобувачами, проведення масових заходів в яких бере участь більше 10 осіб, робота суб'єктів господарювання, яка передбачає приймання відвідувачів (закладів громадського харчування, торговельно-розважальних центрів, інших закладів розважальної діяльності, фітнес-центрів, закладів культури, торговельного і побутового обслуговування населення). Окрім цього вводяться певні обмеження в частині роботи громадського транспорту та перевезень пасажирів в міжміському та міжнародному сполученнях.  

Миттєва реакція на побиття адвоката поліцейськими: очікуємо на...

28.03.2020

27 березня 2020 року о 17:25 на гарячу лінію Комітету захисту прав та гарантій адвокатської діяльності при НААУ надійшло повідомлення про побиття та затримання адвоката Пономарьова М.М. співробітниками патрульної поліції.

Щодо необхідності визначення місця проживання дитини при розірванні...

27.03.2020

В нашій державі продовжує просліджуватись негативна тенденція розлучень. І як показує практика Китаю, введені карантинні заходи можуть її лише погіршити. Подружжя, яке і раніше мало певні непорозуміння, залишившись фактично ізольованим від оточення, має шанс остаточно переконатися в помилковості шлюбу та безпідставності його збереження.

В Україні винесли перший вирок за злочин проти адвоката

25.03.2020

Злочинців, що здійснили напад на адвоката, засуджено до позбавлення волі умовно з випробувальним терміном. Це перший вирок в Україні за вчинення злочину відносно адвоката.

Як працюють органи судової влади в умовах карантину

24.03.2020

Загалом, переважна кількість судів на власних веб-сторінках рекомендують звертатись до суду із клопотанням про відкладення розгляду справи або утримуватись від безпосередньої участі у засіданнях. Крім цього, судами припинені всі заходи, що не пов’язані з процесуальною діяльністю, включаючи особистий прийом громадян керівництвом, а також обмежено доступ осіб, які не є учасниками процесу.

ВС указав підстави, з яких адвокатові можна не платити гонорар

24.03.2020

Відсутність у договорі розміру та/або порядку обчислення гонорару не дає підстав вважати, що сторони погодили його розмір. Такий висновок зробив ВС в постанові №522/17845/15-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».