Новини

Тетяна Даниленко: «Я відповідаю за командну гру, але адвокатура — це...

12.12.2019

«Професійний адвокат має фокусуватися не лише на отриманні гонорару, але й бути відповідальним у процесі надання правничої допомоги», — вважає керівник юридичної компанії «Сучасна Феміда» Тетяна Даниленко. Адвокат розповіла «ЮГ», чого не вистачає українській адвокатурі, що очікує від судової реформи та як ставиться до ймовірного скасування адвокатської монополії

Огляд ЗМІ: Коли не діє адвокатський запит

12.12.2019

Вперше про адвокатський запит як окремий інститут гарантій адвокатської діяльності в Україні на законодавчому рівні було зазначено в Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 15.08.2012 р. (далі — Закон), який є чинним на момент підготовки цієї публікації.

В АПУ вказали на недоліки законопроекту щодо питання...

12.12.2019

Законопроект про розширення переліку осіб, які можуть здійснювати самопредставництво в суді суперечить загальним нормам цивільного права.

Адвокатський запит: практика Печерського райсуду Києва

11.12.2019

Суд критично відноситься до пояснень ОСОБА_1 , з тих підстав, що питання організації роботи підприємства не може впливати на обов`язок керівника підприємства в розрізі ст. 24 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» щодо реагування на адвокатський запит.  

Про волейбольну ініціативу Ради адвокатів Київської області

10.12.2019

З вересня місяця організовано тренування адвокатів з класичного волейболу. Тренування відбуваються щонеділі, з 17-00 до 19-30, на базі середньої школи №194 (Героїв Дніпра, 10б). 

ВС роз'яснив порядок встановлення фактів, що мають юридичне...

09.12.2019

Саме мета дає можливість зробити висновок, чи дійсно факт є юридичним і чи зумовлює він правові наслідки. Такий висновок зробив ВС в постанові №175/2317/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Зловживання процесуальними правами: нові тренди та шляхи боротьби

09.12.2019

Судова реформа, що проводиться в українській державі протягом останніх років, має на меті забезпечити конституційні права громадян та юридичних осіб на судовий захист. У зв'язку з цим необхідно створити такі передумови, які дозволили б організувати ефективне судочинство, що максимально зможе досягти своєї головної мети — захистити порушені або оспорювані права, свободи та законні інтереси.

Консультативні висновки ЄСПЛ: нові можливості у захисті прав і...

09.12.2019

У листопаді 2017 р. Україна стала однією з держав-учасниць Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція), які ратифікували Протокол №16 до Конвенції. Зазначений Протокол був прийнятий Комітетом Міністрів Ради Європи ще 02.10.2013 р., але набрав чинності тільки 01.01.2018 р., після того як перші десять держав-учасниць його ратифікували.

Запрошуємо адвокатів Київщини взяти участь в Міжнародній науково-...

04.12.2019

Науково-практична рада Ради адвокатів Київської області  Академія адвокатури України кафедра правосуддя Юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Адвокатів поставлять перед вибором: або самоочищення, або втрата...

02.12.2019

Майже кожен правник за час навчання на юридичному факультеті повинен двічі знайомитися з творами Конфуція. Проте виявляється, що фатальні прогули здатні зашкодити не лише подальшій кар’єрі студента, а й усій адвокатурі. То через чиї неявки без поважних причин адвокати можуть залишитися без монополії?