Новини

Адвокатські запити: практика Ірпінського міського суду Київської...

21.08.2019

26 липня 2019 року суддя Ірпінського міського суду Київської області Кафтанов В.В., розглянувши матеріали, які надійшли від уповноваженого Радою адвокатів Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності

Практика Білоцерківського міськрайонного суду Київської області (...

21.08.2019

12.07.2019 cуддя Білоцерківського міськрайонного суду Київської області Шовкопляс О. П. розглянувши матеріали справи які надійшли від Національної асоціації адвокатів України про притягнення до адміністративної відповідальності керівника ОСББ «Оберіг-20»

Відповідальність за ненадання відповіді на адвокатський запит:...

21.08.2019

Відмова в наданні інформації на адвокатський запит, несвоєчасне або неповне надання інформації є незаконним та порушує ст.24 ЗУ "Про адвокатуру та адвокатську діяльність"

В НААУ підготували огляд правових позицій ВС у сфері сімейного права

21.08.2019

Адвокати підготували дайджест з сімейного права, в якому зібрані цікаві судові рішення Верховного Суду у сфері сімейних правовідносин.

ВС назвав ознаки порушення презумпції невинуватості

21.08.2019

Преюдиція у вироку на підставі угоди щодо винуватості інших осіб грубо порушує засади презумпції невинуватості. Такий висновок зробив ВС в постанові №161/13574/18, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Монополія адвокатури для держорганів: на словах просто, а на ділі…

20.08.2019

Починаючи з 01.01.2020 р. держоргани будуть позбавлені можливості самостійно представляти свої інтереси в судах, а посадові особи, які наразі здійснюють представництво на підставі довіреності, будуть позбавлені таких повноважень. За доступ до правосуддя держоргану (в розумінні його представництва в суді) сьогодні безпосередньо відповідають працівники юрслужб, місію яких необхідно переосмислити саме зараз, з огляду на неминучий наступ монополії адвокатури. Адже відповідно до Конституції України, представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах...

Різний розмір гонорару адвоката в залежності від результату судового...

16.08.2019

Адвокату забороняється давати клієнту запевнення і гарантії стосовно реального результату виконання доручення.

Поспішне внесення змін до КПК призведе до порушення прав людини, —...

16.08.2019

Прийняття змін та доповнень до Кримінального процесуального кодексу потребує виваженості у аспекті дотримання гарантованого міжнародними стандартами з прав людини права на захист у кримінальному провадженні. 

Відсутність належних умов для роботи адвоката в суді є перешкодою для...

16.08.2019

РАУ звернулася до Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Президента України, Генеральної прокуратури України, Верховного суду, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням у межах наділених повноважень сприяти недопущенню порушення права особи на отримання професійної правничої допомоги, шляхом забезпечення адвокатів належними умовами праці при здійсненні представництва в судах.

Підстави для притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності...

16.08.2019

Несплата адвокатом щорічного внеску на забезпечення реалізації адвокатського самоврядування є підставою для притягнення такого адвоката до дисциплінарної відповідальності, — КАС ВС.