Новини

Як розвиватиметься система БПД у 2020 році

21.10.2019

Система надання безоплатної правової допомоги є одним із найуспішніших соціальних проєктів. Це констатують як вітчизняні, так і міжнародні експерти. Які пріоритети та плани розвитку системи у 2020 році? Про це директор Координаційного центру з надання правової допомоги Олексій Бонюк розповів у прямому ефірі інформаційного агентства «Інформатор».

Судова практика щодо умов допустимості доказів

21.10.2019

Колегія суддів Третьої судової палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду розглянула касаційну скаргу прокурора на ухвалу апеляційного суду. Відповідно до вироку місцевого суду чоловік був засуджений за ч. 2 ст. 185 КК України (крадіжка): він з корисливого мотиву, діючи повторно, таємно викрав у приміщенні магазину з шухляди грошові кошти, що належали потерпілому, чим завдав останньому матеріальної шкоди на суму 1500 грн, йдеться на сайті court.gov.ua

Нові зміни до КПК – важливий крок на шляху до урівняння прав сторони...

21.10.2019

Законодавство України адаптоване до європейських стандартів, адже всі ключові нормативні документи, в тому числі, у сфері кримінального судочинства, приймалися з урахуванням європейських практик та отримали свого часу відповідні висновки Венеціанської комісії. Проте, за рахунок певних розбіжностей і недосконалостей, сторона обвинувачення використовувала деякі формулювання у власних інтересах, що було хибним і підтверджувалось судовою практикою. Нові зміни до КПК по суті конкретизували те, що було – з тим, що має бути.

Нардепи погодили доступ адвокатів до тюрм та СІЗО у режимі 24/7

17.10.2019

У Комітеті ВР з питань правової політики погодили ідею доступу осіб, які відбувають покарання, до конфіденційних побачень зі своїми захисниками у будь-який час і без обмеження їх тривалості.

III щорічний турнір по більярду Ради адвокатів Київської області

15.10.2019

Рада адвокатів проводить III щорічний турнір по більярду, який відбудеться 02 листопада 2019 року за адресою: м.Київ, бульвар Кольцова,14-м (3-й поверх супермаркету «Сільпо») у більярдному клубі «Тріумф».

НААУ очікує на зміну формату співпраці з проектами Ради Європи в...

15.10.2019

НААУ сподівається на зміну режиму співпраці з проектами Ради Європи в Україні, які націлені на подальшу реалізацію судової реформи та зміцнення інституту захисту прав громадян.

Адвокат може отримати ордер на правову допомогу лише в конкретному...

15.10.2019

В ордері на надання правової допомоги має бути зазначено не абстрактний орган державної влади, а конкретна його назва, зокрема суду.

7 листопада - семінар "Дисциплінарна відповідальність адвоката...

11.10.2019

Рада адвокатів Київської області в рамках нового порядку підвищення кваліфікації проводить семінар для адвокатів Київської області на тему "Дисциплінарна відповідальність адвоката за порушення Правил адвокатської етики". Модератором заходу традиційно виступить Аліна Бірюкова, адвокат, доктор юридичних наук, проректор Академії адвокатури України, член Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури Київської області

Монополія кваліфікації

10.10.2019

У разі допущення до представництва у суді неадвокатів держава не зможе гарантувати особі право на професійну правничу допомогу

Кримінальна природа штрафів за антимонопольні порушення у практиці...

10.10.2019

Отримавши рішення національного антимонопольного відомства про накладення штрафу, компанії-відповідачі, які незгодні з рішенням регулятора, здебільшого обирають шлях судового оскарження такого рішення. Далі, вичерпавши всі правові засоби національного захисту та не отримавши належного захисту своїх прав у вітчизняних судах, компанії-відповідачі можуть звернутися за захистом своїх прав до міжнародних судових та арбітражних установ, включаючи Європейський суд з прав людини (далі – ЄСПЛ, Суд). Однак антимонопольні справи здебільшого не мають великого попиту в ЄСПЛ. Про це свідчить та незначна...