Новини

ЗМІ: Копія ордера посвідчує повноваження адвоката?

20.02.2019

Наразі в практиці навіть судів вищих інстанцій існує неоднозначна позиція щодо того, чи копія належно завіреного ордера підтверджує повноваження адвоката в судовому процесі. Наприклад, в ухвалі Верховного суду у складі Касаційного адміністративного суду від 24.01.2019 р. у справі №808/3502/17 зазначено, що «касаційна скарга позивача підписана представником за відсутності підтвердження повноважень такої особи на здійснення представництва». Водночас суд вказує, що для підтвердження повноважень представника позивача разом з касаційною скаргою було надано належно завірену копію ордера. Отже,...

Несвоєчасна відповідь на адвокатський запит кваліфікується за ч. 5 ст...

18.02.2019

ОСОБА_1 визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП, за якою накласти на неї адміністративне стягнення у виді штрафу в розмірі 25-ти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 425 грн.

Гонорар успіху адвоката: практика Європейського суду з прав людини

12.02.2019

Є необхідність нагадати практику ЄСПЛ щодо угоди про виплату гонорару адвокату у разі виграшу справи (так званого «гонорару успіху»), або його ще називають «умовними гонорарами».

Зібрані докази можуть використовуватися для іншого обвинувачення:...

11.02.2019

Відомості, здобуті в рамках кримінального провадження, що було закрите, були використані як докази вини обвинуваченого в інших провадженнях. Як це узгоджується з презумпцією невинуватості?

Як вдосконалити інститут конституційної скарги

11.02.2019

З метою ефективного запровадження інституту конституційної скарги необхідно усунути деякі недоліки та прогалини. В першу чергу це питання прийнятності скарг, строків подання, проходження та розгляду скарг.

В ООН закликали Президента переглянути законопроект 9055

08.02.2019

Деякі положення законопроекту №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не відповідають міжнародним стандартам. Відсутність належної консультації з адвокатами під час законотворчого процесу є порушенням незалежності адвокатської спільноти.

Як отримати електронний ключ в ЄСІТС

05.02.2019

П’ятий апеляційний адміністративний суд підготував пам’ятку для користувачів ЄСІТС: як зареєструватися в системі та для чого потрібен електронний ключ.

Чи є копії договору та ордера належним підтвердженням повноважень...

01.02.2019

ВС визнав незаконним повернення скарги через відсутність оригіналів документів.

Найактуальніші рішення судів з питань оподаткування адвокатської...

01.02.2019

Органи ДФС зараз надсилають "листи щастя" для адвокатів-ФОПів, де просять надати документи, які дають право на зайняття адвокатською діяльності (незалежна професійна діяльність), у разі не надання підтверджуючих документів будуть застосовані штрафні санкції. Дані листи несуть лише інформативний характер, а адвокат не зобов’язаний надавати відповідь, і тим паче ставати на облік як само зайнята особа. Також у ДФС відсутні правові підстави застосовувати штрафні санкції.

Слова подяки на адресу адвокатів Київської області

29.01.2019

На адресу Ради адвокатів Київської області надійшов лист зі словами подяки на адресу адвокатів.