Новини

Новий закон про адвокатуру: повернення до залежності

20.09.2018

В Раді адвокатів Київської області пояснили, чому «бджоли проти меду».

28 вересня - семінар "Загальні питання призначення та проведення...

19.09.2018

Доповідач: КРУТЬ ОЛЕКСАНДР ВАСИЛЬОВИЧ старший  викладач Академії суддів України нині Національна школа суддів.   Директор ТОВ «Центр судових експертиз «Альтернатива».

Адвокатура на порозі змін. Але чи правильних?

18.09.2018

Дивним виглядає закріплення у законопроекті начебто вичерпного переліку відомостей, що можуть включатися в Єдиний реєстр адвокатів. При цьому до таких відомостей належить фактично найосновніше: ПІБ, офіс, телефони. Але як щодо інтерактивності? Як щодо такої опції як «адвокат здійснює діяльність pro bono», за яку ми так боролися, яка заслуговує на значно більшу увагу з боку суспільства, оскільки несе в собі соціальну відповідальність? 

Нюанси порушення справи про банкрутство за заявою фіскального органу

17.09.2018

Достатньо цікавим практичним питанням є можливість фіскальних органів подавати заяви на порушення справи про банкрутство платників податків. Адже в цій процедурі є певні нюанси та проблеми, з якими можуть зіштовхнутися як платники й контролюючі органи, так і суди.

Віталій Наум: «У Франції за рік не набереться й п’ять обшуків, у той...

17.09.2018

Правнича спільнота стурбована численними випадками порушень прав адвокатів. До кого фахівець може звернутися по захист? Чому не варто розраховувати на силові методи розв’язання проблеми? У чому правоохоронці звинувачують адвокатів? На яку допомогу міжнародних інституцій можуть розраховувати українські юристи? У чому полягає формула успіху адвоката? Про це та інше розповів голова Комітету захисту прав адвокатів Ради адвокатів Київської області, член правління Асоціації адвокатів України Віталій НАУМ.

РАУ закликала Верховну Раду утриматися від прийняття проекту закону “...

14.09.2018

НААУ направила до керівництва Верховної Ради, комітетів та фракцій парламенту, індивідуально до народних депутатів Резолюцію Ради адвокатів України із закликом утриматися від прийняття проекту закону №9055 “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

Захист прав дітей на належне утримання, реалізація гарантій у...

13.09.2018

Належне утримання дитини – це насамперед обов’язок обох батьків. Чинне законодавство України передбачає декілька варіантів здійснення утримання дитини, це: добровільний, договірний та примусовий.

Суб’єктивні враження від законопроекту «Про адвокатуру та...

12.09.2018

Наукові принципи теорії держави і права  визначають, що священною  метою будь-якого законопроекту є необхідність встановити нові правовідносини в державі або закріпити існуючі  правовідносини,  які вже склалися на практиці, але не врегульовані законом. 

Адвокатські запити: практика Апеляційного суду Миколаївської області

12.09.2018

Оскільки на момент розгляду адміністративних справ сплив, передбачений ст. 38 КУпАП трьох місячний строк, провадження у справі підлягає закриттю згідно п. 7 ч. 1 ст. 247 КУпАП у зв'язку із закінченням строків притягнення до адміністративної відповідальності.

Неформальне спілкування з оперативниками може обернутися для адвоката...

12.09.2018

Залучати правника до конфіденційного співробітництва під час проведення оперативно-розшукових заходів чи слідчих дій, якщо таке буде пов’язане з адвокатською таємницею або може призвести до її розкриття, забороняється. На цьому наголосила Вища кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури.