5 хвилин! Стільки знадобилось, аби миттєво зреагувати на порушення прав адвокатів

14.07.2020 року до Ради адвокатів Київської області надійшло повідомлення про проведення обшуку працівниками податкової міліції м. Києва у офісі адвокатського об’єднання.
 
При цьому зауважимо, що повідомлення про проведення обшуку привезли у Раду одночасно з початком обшуку. За словами представників Комітету захисту прав адвокатів Ради адвокатів Київської області, "напевно, податківці сподівались, що нікого із представників Ради не буде". Проте представники Комітету вже давно звикли до таких ситуацій, і щойно було отримане таке повідомлення, то на об’єкт вирушив представник Ради, який знаходився найближче по часу прибуття. Тож уже через п’ять хвилин адвокат Вишневий Олексендр був на місці проведення обшуку. В подальшому до нього долучився й Новіков Ярослав.
 
Обшук тривав понад 12 годин (з 14:00 14.07.2020 до 02:30 15.07.2020)
 
За результатами обшуку адвокатами були зафіксовані наступні порушення:
- про проведення обшуку раду адвокатів не було повідомлено завчасно (обшук розпочали одночасно з повідомленням)
- при прибутті представника Ради працівники міліції знаходились одночасно в різних приміщеннях
- обшук проводився одночасно в різних приміщеннях за відчутності понятих
- вилучено документи, які не зазначені в ухвалі суду
- здійснено доступ до документів, які становлять адвокатську таємницю, та використовуються адвокатом для надання правової допомоги
- ухвала - дозвіл на обшук виданий на весь будинок
- участь у складанні (виготовлені) протоколу обшуку та додатків до нього приймала особа, яка не не є слідчим і не зазначена в ухвалі суду (постанову про групу слідчих, витяг з єрдр, письмове доручення на проведення обшуку не надано)
- оперативний працівник без дозволу здійснював огляд матеріальних носіїв інформації, на яких міститься інформація, що становить адвокатську таємницю, чинив спроби самовільно здійснити копіювання на власний носій інформації - флеш накопичувач.
 
У зв’язку із вказаними обставинами адвокатами та представниками Ради було повідомлено по лінії «102» про вказані порушення, а також відображено у зауваженнях до протоколу.