7 жовтня адвокати пікетуватимуть Верховну Раду

“Держава продовжує тиск на інститут адвокатури та погрожує йому втратою незалежності через ризик одержавлення та репресій відносно адвокатів,” – ось такі вислови лунали серед адвокатів майже рік назад, коли 5 жовтня 2015 року народилося ідея про загальноукраїнський страйк адвокатів. З огляду на певні причини страйк так і не відбувся, але, на жаль, тиск на адвокатів за минулий рік не став меншим, а порушення прав відбувається чи не щодня. Ось лише невеликий перелік резонансних подій за останній місяць: блокування поліцією будівлі Апеляційного суду столиці та недопуск адвоката Андрія Мамалиги на суд (захисник Романюка); незрозуміла провокація щодо адвоката, члена ВРЮ Павла Гречківського; затримання адвоката О.Сергієнка, обшуки адвокатів Харківщини (АО «Соратник» та інші); обшуки адвокатів Києва та Київської області… Загалом, лише за перше півріччя 2016 року в Україні відбулося в 4 рази більше порушень прав адвокатів, аніж за весь 2012 рік!

І це при тому, що законодавчі норми, які діють на забезпечення адвокатської таємниці і прав громадян добре врегульовані і виписані. Але це не заважає правоохоронним органам (і ГПУ, і НАБУ, і ДФС) повсякчас порушувати права адвокатів. Правоохоронні органи знають про власну безкарність, про те, що вони мають преференції від держави, а тому на офіційні звернення адвокатів ніхто не звертає увагу. Тож чи не слід переходити до адекватних та зрозумілих усім дій?

Саме з цією метою Рада адвокатів Київської області разом з Радою адвокатів міста Києва оголошують про проведення протестної акції адвокатів під стінами Верховної Ради України, яка відбудеться 7 жовтня, у переддень Дня юриста, на площі Конституції з 12.00 до 14.00.

Проведення мирного протесту адвокатів вбачається необхідним з огляду на наступні причини:

- почастішали порушення прав адвокатів під час обшуків, адвокатів ототожнюють з їх клієнтами;

- почастішали випадки погроз адвокатам з боку правоохоронних органів. Адвокатам, які займають активну позицію, погрожують розправою, кримінальними справами тощо;

- судова система стала ще більш контрольованою. Зокрема, в судових рішеннях про обрання запобіжних заходів, вироках навіть не згадують позицію адвоката.

Адвокати таким чином хочуть не лише привернути увагу до ситуації, що склалась, а й добитись внесення змін до законодавства, які передбачатимуть розширення прав адвокатів.

Запрошуємо всіх адвокатів приєднатися до акції протесту та голосно заявити про свої права! Чекаємо 7 жовтня на площі Конституції!