Адвокати провели антикорупційний семінар для керівників підрозділів КМДА

На запрошення заступника голови Київської міської державної адміністрації Петра Пантелеєва, адвокати Регіна Гусейнова та Сергій Деледивка провели семінар: "Корупційні злочини та адміністративні правопорушення пов'язані з корупцією". Семінар прослухали керівники комунальних підприємств м.Києва та керівники структурних підрозділів Київської міської державної адміністрації.

Тема красномовна і сама говорить за себе. Особливий інтерес слухачів викликали питання про порушення умов фінансового контролю, конфлікту інтересів, обмеження сумісництва та суміщення з іншими видами діяльності, обмеження щодо одержання подарунків. Також багато питань виникло з правильності заповнення електронних декларацій.

З учасниками семінару обговорили про можливість встановлення встановлення розбіжностей та потенційних ризиків, визначенням суб’єктів (членів сім’ї) та об’єктів декларування при заповненні електронної декларації. Акцентували увагу присутніх на існуючий механізм моніторинг способу життя та можливість виявлення ознак незаконного збагачення (невідповідність доходів способу життя суб’єкта, витрати, поїздки).

Особливо активно модератори та учасники дискутували про роботу з запитами та листами від НАЗК, поліції, НАБУ з питань декларування.

Також активно обговорювали особливості притягнення до адміністративної відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією. Жваву дискусію визвало обговорення з'ясування підстав для накладення дисциплінарного стягнення.