Адвокатів-інвалідів та пенсіонерів може бути звільнено від сплати ЄСВ — законопроект

З ініціативи Національної асоціації адвокатів України, Комітетом з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення Верховної Ради України зареєстровано проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення механізму реалізації права на соціальний захист фізичними особами-підприємцями та особами, що забезпечують себе роботою самостійно (реєстраційний номер № 6165 від 07.03.2017 року).

Названим проектом Закону, серед іншого, передбачено внесення змін до частини четвертої статті 4 Закону України № 2464-VI, якими пропонується включити до числа осіб, що звільняються від сплати за себе єдиного внеску осіб, що займаються незалежною професійною діяльністю, якщо вони є пенсіонерами за віком або інвалідами та отримують відповідно до закону пенсію або соціальну допомогу.

Також, пропонується внесення змін до частини другої статті 22 Закону України «Про загальнообов’язкове державне соціальне страхування» щодо надання допомоги по тимчасовій непрацездатності та тривалість її виплати. Особам що забезпечують себе роботою самостійно (займаються незалежною професійною діяльністю, в тому числі адвокатською).

Довідково: 3 лютого 2017 року Радою адвокатів України прийнято рішення № 9 «Питання сплати адвокатами єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування», відповідно до якого було ініційовано звернення до Міністерства фінансів України, профільного Комітету Верховної Ради України з приводу дискримінаційності частини четвертої статті 4 Закону № 2464-VI.