Адвокатський запит: практика Печерського районного суду м. Києва

Печерський районний суд міста Києва
 
Справа № 757/38279/18-п
 
П О С Т А Н О В А
 
І М Е Н Е М     У К Р А Ї Н И
 
06 вересня 2019 року суддя Печерського районного суду м. Києва Карабань В.М., розглянувши матеріали, які надійшли з Ради адвокатів Київської області Національної асоціації адвокатів України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , громадянина України, працюючого на посаді директора ТОВ «ТРИНИДАД», за ч.5 ст.212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
 
встановив:
 
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення серії КС № 00159 від 31.07.2018 року адвокат Власюк В.В. 30.05.2018 звернувся з адвокатським запитом до директора ТОВ «ТРИНИДАД», у якому висловив прохання щодо надання інформації та документів пов`язаних із взаємовідносинами ТОВ «ТРИНИДАД» та ТОВ «ТАЛАНТАРІУМ». Разом з тим, листом від 05.06.2018 № 05/06-01 за підписом директора ТОВ «ТРИНИДАД» ОСОБА_1. в наданні інформації на адвокатський запит адвокату Власюку В.В. було відмовлено, у зв`язку з відсутністю повноважень на представництво інтересів ТОВ «ТАЛАНТАРІУМ». Однак адвокат Власюк В. В . діє на підставі ордеру серії КС № 309719 від 19.04.2018 та договору правової допомоги укладеного з ТОВ «ТАЛАНТАРІУМ» 19.04.2018 року. Враховуючи вищевикладене, ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч. 5 ст. 212-3 КУпАП.
 
Відповідно до ст. 129 Конституції України розгляд і вирішення справ в судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведеності перед судом їх переконливості.
 
В судове засідання ОСОБА_1 не з`явився про дату час та місце розгляду справи повідомлявся належним чином, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
 
З урахуванням належного повідомлення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, судом з метою процесуальної ефективності розгляду, визнано можливим розгляд справи у його відсутність.
 
Аналізуючи докази по справі з точки зору їх допустимості, об`єктивності та достатності, за відсутності будь - яких істотних суперечностей вважаю вину ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст.212-3 КУпАП, доведеною повністю.
 
Його вина підтверджується достатніми, належними та допустимими доказами по справі, а саме: протоколом про адміністративне правопорушення та копіями документів долученими до матеріалів справи.
 
При обранні виду адміністративного стягнення щодо ОСОБА_1 суд враховує характер вчиненого правопорушення, дані про особу правопорушника, ступінь вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність.
 
Пом`якшуючих та обтяжуючих відповідальність обставин, передбачених ст. 34 та  ст.35 КУпАП, не встановлено.
 
Відповідно до ч. 2 ст.38 КУпАП, адміністративне стягнення може бути накладено не пізніше, як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - три місяці з дня його виявлення.
 
Пунктом 7 ст. 247 КУпАП імперативно встановлено, що провадження у справі про адміністративне правопорушення не може бути розпочато, а розпочате підлягає закриттю у разі закінчення на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП.
 
Вчинення будь-яких процесуальних дій з метою погіршення становища особи, яка притягується до відповідальності, за межами строку притягнення до адміністративної відповідальності законом не передбачено.
 
Згідно фактичних обставин справи, викладених в протоколі про вчинення адміністративного правопорушення, датою його вчинення є 05.06.2018, разом з тим, правопорушення виявлено 31.07.2018.
 
Таким чином, на момент судового розгляду справи сплинув передбачений ст. 38 КУпАП строк притягнення особи до адміністративної відповідальності, а відтак справа підлягає закриттю на підставі п. 7 ст. 247 КУпАП.
 
Враховуючи викладене, керуючись ст.38, п.7 ст.247 КУпАП, суддя,-
 
П О С Т А Н О В И В :
 
ОСОБА_1  визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП.
 
Провадження в справі відносно ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 212-3 КУпАП закрити у зв`язку із закінченням строку накладення адміністративного стягнення.
 
Постанова може бути оскаржена особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником або на неї може бути внесено подання прокурора протягом десяти днів з дня винесення до Київського апеляційного суду через Печерський районний суд м. Києва.
 
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги чи подання прокурора.
 
      
 
Суддя         В.М.Карабань