Із КПК вилучать норму щодо слідчих дій без реєстрації в ЄРДР

Поділ співробітників органів досудового розслідування на слідчих та дізнавачів призведе до плутанини. А спрощений порядок розгляду у разі визнання вини спонукатиме до тиску на підозрюваного.
 
Такі зауваження до закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» від 22.11.2018 №2617-VIII висловив генеральний директорат з прав людини та верховенства права Ради Європи. Тож Уряд запропонував проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» (№2411), в якому враховано цей висновок.
 
Так, із КПК вилучать норму, яка уможливлює певні процесуальні дії щодо кримінального проступку без унесення відомостей до ЄРДР.
 
Водночас, аби дізнавач не тиснув на підозрюваного, прибирається норма, яка передбачає відмінності у строках досудового розслідування у разі визнання особою вини, наполяганні на експертизі або якщо кримінальний проступок вчинив неповнолітній. Тож після вручення повідомлення про підозру будь-яке розслідування має завершитися за 20 діб, і продовжити його можна буде на строк, не більший від місяця.
 
Пропонується вилучити і нову ст.298-1 КПК, яка легалізує додаткові джерела процесуальних доказів для розслідування кримінальних проступків — пояснення осіб, результати медичного огляду, фото- і відеозйомку.