Конкурс на надання БПД на спрощених умовах триватиме до 23 січня

12 грудня відбулося засідання Комітету з питань безоплатної правової допомоги. У ході засідання члени Комітету обговорили актуальні та проблемні питання, зокрема проведення конкурсу для адвокатів, які виявили бажання надавати безоплатну правову допомогу.

«На сьогоднішній день існує спрощена процедура заповнення документів та мінімальні вимоги до адвокатів, які бажають надавати БПД зарахунок держави, але при цьому їх кількість поки що є низькою»,- зазначив голова Комітету з питань БПД Сергій Вилков. Він нагадав, що вимоги спростити умови конкурсу були консолідованою позицію адвокатури, і її було реалізовано в ході реформи БПД спільно зусиллями Комітету та Координаційного центру з надання правової допомоги.

За його словами, така тенденція може бути пов'язана з тим, що адвокати не достатньо володіють інформацією.

З метою залучити адвокатів до надання БПД відповідно до наказу Міністерства юстиції України від 13.11.2017 № 4300/7 «Про проведення конкурсу з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги» Координаційний центр з надання правової допомоги повідомляє про проведення конкурсного відбору.

З 18 листопада по 23 січня 2018 року відбудеться конкурс з відбору адвокатів, які залучаються для надання безоплатної вторинної правової допомоги. Конкурс пройде у 4 етапи за спрошеною процедурою. Для участі у конкурсі адвокатам необхідно:

1) зареєструватися на веб-сторінці http://contest.legalaid.gov.ua з 18 листопада до 17 грудня 2017 року включно, де заповнити анкету та вказати відповідні персональні дані.

2) з 19 по 25 грудня 2017 року пройти дистанційний курс «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги» та скласти перевірочні тести.

3) впродовж з 9 по 12 січня адвокати матимуть змогу пройти індивідуальні бесіди, під час яких вони оцінюватимуться за певними критеріями, зокрема за моральними якостями та мотивацією надання безоплатної вторинної допомоги.

4) з 27 по 29 грудня 2017 року відбудеться останній етап конкурсу. Члени конкурсної комісії розглядатимуть документи, які подали адвокати, оцінюватимуть адвокатів за критеріями стажу адвокатської діяльності, наявності або відсутності застосованих до адвоката дисциплінарних стягнень та враховуючи результат проходження курсу «Вступ до системи надання безоплатної правової допомоги».

За результатами, адвокати, які пройшли конкурсний відбір залучатимуться до надання безоплатної вторинної правової допомоги на постійній або тимчасовій основі за контрактом на підставі договору відповідно до Порядку і умов укладення контрактів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на постійній основі, та договорів з адвокатами, які надають безоплатну вторинну правову допомогу на тимчасовій основі, затверджених постановою КМУ від 11.01.2012 № 8.

Детальна інформація за телефоном (044) 364 17 59

Поплавська Галина Євгенівна, заступниця начальника відділу взаємодії з адвокатами та органами адвокатського самоврядування управління забезпечення якості правової допомоги Координаційного центру з надання правової допомоги.

Крім того на засіданні Комітету з питань БПД розглянули і питання про зміни та доповнення про положення регулювання діяльності комісій при радах адвокатів регіонів з оцінювання якості надання БПД.

Голова Комітету з питань БПД Сергій Вилков зауважив, що положення регулювання діяльності комісії на сьогодні є дуже важливим питанням, тож зміни та доповнення до нього мають бути прийняті на черговому засіданні РАУ.

Над розробкою положення працювали представники регіонів НААУ, в тому числі голова ВКДКА Олександр Дроздов спільно з Координаційним центром надання правової допомоги та членами Комітету з питань БПД.