Миттєва реакція на побиття адвоката поліцейськими: очікуємо на оголошення підозри винним

27.03.2020 на гарячу лінію Комітету захисту прав адвокатів Київської області надійшло повідомлення про напад на адвоката Пономарьова Миколу у м. Бровари.
 
 
На місце відразу виїхали представники Комітету Володимир Щиголь та Микола Щиголь. Прибувши на місце події, представники Комітету встановили, що працівники поліції застосували фізичну силу та кайданки до адвоката та його батька, заподіявши їм тілесних ушкоджень. Такі дії працівників поліції були викликані тим, що адвокат відмовився давати потрібні їм пояснення як свідок.
 
Сам Микола Пономарьов так описує цю ситуацію: "Щиро дякую всім, хто приїхав допомогти. Без Вашої допомоги та розголосу було б дуже складно. Якщо коротко (наскільки це можливо): мій батько є директором транспортного підприємства. Вдень 27.03.2020 він попросив разом з ним поїхати в м. Бровари для розшуку вантажного автомобіля підприємства, оскільки після розмови з водієм виникли підозри, що він виїхав з місця завантаження в стані алкогольного сп’яніння. Побоюючись, що така ситуація може призвести до заподіяння шкоди третім особам, ми виїхали до міста Бровари, де після тривалих пошуків вантажного ТЗ, проїжджаючи повз автомобіль патрульної поліції (№ 2381), зупинились та повідомили про вказану ситуацію. Через деякий час працівники поліції викликали нас на місце, де ними було виявлено вантажний автомобіль підприємства. Далі поліція, замість того, щоб провести у відношенні водія тест визначення вмісту алкоголю або зафіксувати відмову, вирішила сфабрикувати докази, вимагаючи від нас надати неправдиві свідчення, що ми бачили, як водій в русі розпивав алкоголь за кермом. У відповідь я повідомив, що я – адвокат, і не братиму участі у фальсифікації доказів та вимагав вчинити дії у відповідності до закону.
 
Почувши, що я – адвокат, працівник поліції, зафіксований на фото вище, став агресивним та повідомив, що тоді він складе протокол на мене та мого батька, почав вживати нецензурну лайку. На моє прохання припинити, він вдарив мене та батька з питанням: «А що ти мені зробиш, адвокат?». Далі мене почали тримати, а батьку наносити удари в живіт, притиснувши до автомобіля. Я вирвався та намагався затулити батька собою, після чого ми з поліцейським впали на землю. Далі інші працівники підбігли, скрутили мені руки та почали бити в живіт, а також потилицею об асфальт. Потім на нас наділи кайданки і кинули в авто, заявивши, що викликають СОГ та швидку, щоб заявити про напад на працівників поліції. Сидячи в авто, я подзвонив адвокатам, які викликали представників Комітету. Побачивши, що я телефоную та викликаю допомогу, працівник поліції з фото відібрав мій телефон, заявивши, що розіб’є його. В подальшому на мої вимоги віддати телефон він відмовив, заявивши, що в мене його ніколи не було. З даних Apple ID мені наразі відомо, що телефон було вимкнено, місцезнаходження встановити неможливо. Далі після приїзду представників Комітету та СОГ, ми надали пояснення слідчому, подали заяви про вчинення кримінальних правопорушень та поїхали до лікарні знімати побої (у батька зафіксовано струс мозку, забій грудної клітини, осадну рану лівої кисті). Освідування також зробив поліціянт, намагаючись сфабрикувати докази нападу на нього, хоча на фото видно, що жодних тілесних ушкоджень, в тому числі, про які він заявляв (нібито удар в голову) у нього немає. Ось така абсурдна ситуація".
 
У зв’язку із вказаними обставинами на місце також прибули й інші представники Комітету - Костянтин Пінчук та Ксенія Лисенко, а також представники Комітету захисту прав адвокатів НААУ.
 
Станом на 28 березня представниками Комітету подано заяву про вчинення кримінального правопорушення у відношенні адвоката. Наразі проводяться слідчі дії в Державному бюро розслідувань. Очікується, що підозра винним полійцейським буде оголошена найближчим часом..