"Обшук як бізнес": Петро Бойко розповів про основні ризики "недобросовісних" слідчих дій

Юридичні аспекти таких слідчих дій, як обшуки та виїмки, стали темою п’ятого випуску правопросвітницької програми «Pro Право з Оленою Сукмановою».

Гостем першого заступника Міністра юстиції став Голова Ради адвокатів Київської області, Заслужений юрист України Петро Бойко.

Під час програми голова Ради розповів про те, у яких випадках бізнес може стати предметом інтересу правоохоронних органів, як визначити, коли обшук є інструментом тиску правоохоронців на бізнес, як підготуватися до обшуку, як поводитися під час обшуку та які порушення найчастіше допускають під час обшуку як правоохоронці, так і ті, до кого вони з ним прийшли.

Зокрема, Петро Анатолійович зазначив про те, що до першої категорії ризику "отримати обшук на замовлення" потрапляють ті представники бізнесу, які працюють з державними замовленнями. А найголовніша порада для тих, кого обшукують "з метою наживи" - просто не втрачати психологічної рівноваги, бо набір інструментів "впливу на психіку" у правоохоронців дуже короткий і обмежений на законодавчому рівні. Але це, звичайно, стосується тих, хто і справді не порушував закон.