Огляд ЗМІ: "Червона картка" для Ізовітової

18 лютого 2017 року відбулась визначна подія у житті адвокатів Київської області – вони проявили неабияку згуртованість та показали, що здатні разом протидіяти будь-якому тиску як ззовні, так і зсередини. Про це зокрема, під час свого звіту зазначив голова Ради адвокатів Київської області – Петро Бойко, аналізуючи стан дотримання прав та гарантій діяльності адвокатів в сучасний період. Про це пишуть в мережі Інтернет.
 
Очільник органу адвокатського самоврядування Київщини нагадав про те, як у 2016 році посилилися напади на незалежність адвокатури. Спочатку адвокатам намагалися «зламати хребет за грузинським сценарієм», ініціювавши масові обшуки та арешти адвокатів під егідою НАБУ. Потім до переслідування адвокатів долучилися й слідчі Генеральної прокуратури. «На всі ці загрози потрібно було реагувати – й швидко. Й ми, в Київській області це зробили. Організували зустріч з Артемом Ситником в парламентському комітеті з захисту прав людини, де голосно й чітко заявили про свої претензії. Більше того, домовилися про те, що відтепер не повинно бути жодних порушень адвокатської таємниці, розробивши відповідний алгоритм перевірки досьє адвокатів під час проведення слідчих дій проти них», - наголосив Петро Бойко. Але ж потрібно було захищати права усіх адвокатів, а не лише з Київської області. Для цього потрібна була відповідна реакція зі сторони НААУ, але там пішли іншим шляхом, вирішивши, що для врегулювання ситуації вистачить «загрозливих» листів до Президента від наших закордонних колег. Натомість, адвокатів Київської області звинуватили ледь не в #зраді, а самого Петра Бойко навіть хотіли позбавити адвокатського свідоцтва, вигадавши при цьому надзвичайно чудернацьку підставу - "незаконне проведення Конференції адвокатів Київської області від 10 вересня". “Лідія Ізовітова посіяла страх серед адвокатів. Починаючи від свого опонента Володимира Висоцького, закінчуючи мною. Вона теж хотіла позбавити мене свідоцтва. На жаль, в нас дуже різне розуміння і бачення, якою має бути сучасна адвокатура“, - наголосив П.Бойко під час звітно-виборчої Конференції адвокатів Київської області.
 
Не такої підтримки очікували адвокати, й про це вони вголос заявили 18 лютого. Зокрема, з трибун лунали слова про те, що саме дії Петра Бойко допомогли адвокатам «побороти страх й почати говорити правду про те, що насправді твориться в адвокатурі України». В результаті, після запеклого обговорення ситуації делегати Конференції майже 120 голосами проголосували про висловлення недовіри голові Ради адвокатів України, голові НААУ Лідії Ізовітовій.
 
Враховуючи, що адвокати голосували відкрито, шляхом підняття відповідних карток червоного кольору, то за футбольною аналогією, Л.Ізовітовій показали «червону картку» та попросили «піти з поля» за те, що вона:
 
1) впровадила авторитарний стиль управління адвокатурою,
 
2) започаткувала переслідування адвокатів через їх думки та погляди,
 
3) своєю бездіяльністю призвела до нищення прав та гарантій адвокатської діяльності, а в результаті – просто знищила увесь авторитет НААУ як в державі, так і серед колег. Бо відтепер з позицією адвокатів не рахуються навіть при прийнятті змін до Закону про адвокатуру та адвокатську діяльність, вносячи їх через Перехідні положення різного роду фіскальних законів…
 
Більшої ганьби навіть придумати було важко. І адвокати Київської області чітко показали, що більше з таким станом речей миритись не будуть.