Органами прокуратури України проведено перевірки додержання вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення»

Органами прокуратури України проведено перевірки додержання вимог Закону України «Про попереднє ув’язнення» та інших законодавчих актів з питань матеріально-побутового забезпечення та медичного обслуговування взятих під варту осіб в установах попереднього ув’язнення Державної кримінально-виконавчої служби України                              

До перевірок залучено фахівців органів охорони здоров’я, санітарно-епідеміологічної служби, представників Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, місцевих органів влади та громадських правозахисних організацій.

Працівниками Генеральної прокуратури України перевірки з цих питань проведено у Львівській та Харківській областях.

За результатами перевірок виявлено систематичні порушення вимог Законів України «Про попереднє ув’язнення» та інших законодавчих актів з питань матеріально-побутового забезпечення та медичного обслуговування взятих під варту осіб, що призводить до порушення ст. 3 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Значна кількість камерних приміщень установ перебуває у незадовільному стані та потребує проведення ремонтних робіт. Медичні частини та лікарняні заклади не забезпечені необхідним обладнанням, а наявне – застаріле або непрацююче. Несвоєчасне медичне обстеження засуджених, зволікання з переведенням хворих до лікувальних закладів, некваліфіковане лікування є основними чинниками, що негативно впливають на рівень смертності серед ув’язнених, яка зросла порівняно з минулим роком на 24 %.

З метою усунення виявлених порушень законів загалом прокурорами внесено майже 60 документів реагування, за результатами розгляду яких на теперішній час до відповідальності вже притягнуто понад 27 службових осіб.

Генеральною прокуратурою України направлено лист до Міністерства юстиції України та проінформовано Прем’єр-міністра України про наявні проблемні питання при триманні взятих під варту осіб.

Вжиті органами прокуратури заходи спрямовані на сприяння поновленню порушених конституційних прав громадян в установах попереднього ув’язнення.

Управління зв’язків із громадськістю та ЗМІ
Генеральної прокуратури України