Правники обговорили проект ГПК

Комітет АПУ з процесуального права провів засідання, на якому обговорили проблемні питання реформування процесуального законодавства.

В якості спікерів виступили: Тетяна Гаврилюк, юрист практики вирішення спорів АО «Василь Кісіль і Партнери», Арсен Мілютін, заступник голови Комітету АПУ з процесуального права, радник судової практики ЮБ «Єгоров, Пугінскій, Афанасьєв і партнери» Україна та Анатолій Рибак-Сікорський, юрисконсульт KPMG Ukraine. Модерував дискусію Сергій Гришко, партнер ЮФ Redcliffe Partners.

Під час заходу правники обговорили питання змагальності у господарському процесі, проаналізували нову структуру і особливості позовного провадження за проектом ГПК.

Не залишили поза увагою і положення проекту ГПК, спрямовані на боротьбу зі зловживаннями представників сторін в процесі. Зокрема, було зазначено, що згідно з проектом збільшення або зменшення позовних вимог можливо, а також зміна предмета і підстав позову лише до закінчення підготовчого провадження. Зустрічний позов може бути поданий до початку підготовчого засідання. Крім цього проект кодексу містить перелік зловживань сторін (він не є вичерпним), та передбачена відповідальність за зловживання сторін у вигляді штрафів.