При Радах адвокатів регіонів створять комісії з оцінки якості надання БПД

У Національній асоціації адвокатів України планують удосконалити Стандарти оцінювання якості БПД. Зокрема, урахувати останні зміни до процесуальних кодексів. А також створити відповідні комісії при радах адвокатів регіонів.

Робоча група з напрацювання стандартів якості безоплатної правової допомоги НААУ обговорила подальше вдосконалення Стандартів оцінювання якості БПД, повідомляє «ЗіБ». Насамперед змін слід очікувати в положеннях, що стосуються кримінальних проваджень. Окрім того, робоча група планує привести Стандарти оцінки якості БПД в адміністративних та цивільних провадженнях у відповідність до останніх змін процесуальних кодексів, ухвалених Верховною Радою 3 жовтня 2017 року. Також члени робочої групи планують розробити та подати на затвердження Ради адвокатів України проект Положення про комісії з оцінки якості, повноти та своєчасності надання БПД при радах адвокатів регіонів.

Нагадаємо, РАУ затвердила Стандарти якості надання безоплатної вторинної правової допомоги у цивільному, адміністративному процесах та представництва у кримінальному процесі. Нові стандарти набудуть чинності після затвердження Міністерством юстиції. Наприкінці липня Координаційний центр направив на погодження до НААУ проект Стандартів для подальшого допрацювання та затвердження Радою адвокатів України. Такий алгоритм передбачений Меморандумом про співпрацю між НААУ та Міністерством юстиції у сфері надання безоплатної правової допомоги.

Закон і Бізнес