Протистояння між Радою адвокатів Київської області та НАБУ триває

Чому детективи НАБУ не хочуть бачити представників Ради адвокатів Київської області на обшуках?

Протистояння між Радою адвокатів Київської області та НАБУ триває з літа 2016 року. Рада відстоює та захищає гарантії адвокатської професії. Так, саме гарантії усього адвокатського цеху, а не конкретного адвоката. Зі свого боку детективи НАБУ через кожен окремий випадок намагаються змінити дану практику.

Ранок 01 липня 2020 року для Комітету захисту прав адвокатів Ради адвокатів Київської області почався з того, що детективи НАБУ прибули з обшуками на п’ять адрес помешкань та офісу адвокатів.  Повідомлення про «такий візит» детективи «завчасно» направили на електрону пошту Ради після 22 години вечора 30 червня 2020 року. Дарма напевно питати, чи була Рада повідомлена належним чином у робочий час. Ну, то таке, як кажуть.

Представники Комітету: Кузьменко Валерій, Власенко Сергій, Путраймс Ілмарс, Вовчук Микола, Лисенко Ксенія, Левадний Олександр, Бучинський Олег, Вілінський Валентин, Третьяк Ніна виїхали на адреси проведення обшуків.

Уже через годину з моменту повідомлення представники Комітету були на об’єктах, не зважаючи, що деякі адреси знаходились за межами Києва.

Які ж результати обшуків?

Квартира у Подільському районі м. Києва – нічого не вилучалось.

Квартира у Печерському районі м. Києва – вилучено мобільні телефони дітей та дитячий ноутбук.

Будинок у Києво-Святошинському районі – вилучено ноутбук.

Будинок у Бориспільському районі – два мобільні телефони та флешка.

Офіс у Голосіївському районі м. Києва – вилучено ноутбук.

Зауваження до протоколів обшуків викладені письмово представниками Комітету. Подальша доля вказаних доказів у справі - це уже робота адвокатів.

І наостанок, Комітет знову зазначає про ухвали слідчих суддів Вищого антикорупційного суду. За вказаними ухвалами можна виносити усе, в усіх ухвалах не було нічого вказано, що саме будуть шукати, які факти перевіряти, що має значення для справи, а що ні, якщо оглядати комп’ютерну техніку, то за якими фактами здійснювати контекстний пошук, крім номера з ЄРДР та номерів статей КК більше нічого. Необмежене поле для зловживань. Невже це судовий контроль за органами досудового розслідування ? Чи, можливо, новий наступ на адвокатів? 

І як кажуть «вишенька на тістечку». Так сталось, що усі обшуки відбувались у «молодих» колег, колишніх правоохоронців. Колеги, які мають великий практичний досвід у правоохоронних органах, були шоковано вражені діями своїх колишніх колег.  

Майбутні колеги, пам’ятайте – де б ви не працювали, і ким би ви не працювали, рано чи пізно ви станете адвокатами. Не робіть того, за що потім буде соромно.

За інформацією Комітету захисту прав адвокатів