Quo vadis, advocate? Про стратегію розвитку Ради адвокатів Київської області

Якщо людина не знає, в який порт вона пливе,

               жоден вітер не буде попутним.

              (Сенека)

 

Шановні колеги!

Раду адвокатів Київської області було зареєстровано 27.12.2012 року. За цей час багато зроблено для того, щоб забезпечити ефективне виконання Радою функціональних обов’язків, покладених на неї законом.

Створено Секретаріат Ради, який забезпечує вирішення питань, пов’язаних з поточною діяльністю самоврядної організації, веденням облікових записів та єдиного реєстру адвокатів, надання адвокатам ордерів, витягів з реєстру, посвідчень адвоката, помічника адвоката тощо. Організовано процес проходження стажування та видачі свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю.

При Раді діє Комітет з захисту прав та гарантій адвокатської діяльності. Створена цілодобова «гаряча» телефонна лінія, яка забезпечує своєчасне інформування про факти порушень прав адвоката. Ця організаційна система надає можливість реагувати на кожен факт незаконних дій та вживати заходів для відновлення порушених прав адвоката.

Рада забезпечує складання адміністративного протоколу за фактами порушень вимог закону щодо адвокатських запитів та вживає заходів до притягнення винних осіб до встановленої законом відповідальності.

Задля підвищення професійного рівня захисників Київської області налагоджено постійно діючу систему лекцій та семінарів.

Також Радою адвокатів Київської області здійснюються соціальні заходи, а саме: нагородження адвокатів за визначні досягнення в професійній та громадській діяльності, надання матеріальної допомоги адвокатам, які мають надзвичайну гостру потребу в такій підтримці.

Нарешті, для того, щоб твердо стояти на ногах, мати впевненість в майбутньому та виконувати покладені законом завдання, Рада придбала у свою власність приміщення в місті Києві за адресою: Фрунзе, 15.

І все ж, чи є це достатнім рівнем для ефективного функціонування Ради як органу адвокатського самоврядування? Якщо ні, то що потрібно ще зробити, які конкретні заходи необхідно розробити та задіяти, що взагалі необхідно переосмислити та змінити?

Будь-яка людина, якщо їй не байдуже, яке майбутнє її чекає, так чи інакше займається Стратегією власного розвитку.

Самоврядна організація, яка нараховує більше ніж три тисячі членів, яка ще не має власної довгої історії, до існування якої тільки починають звикати, організація, яка має досить розмиті права та обов’язки, яка має узагальнені напрямки своєї діяльності, тим паче повинна формувати власну стратегію розвитку. І керівництво, і адвокати повинні чітко розуміти, куди рухається професійна організація, на які пріоритети орієнтований її розвиток, які  плани розроблено та реалізуються хоча б на перші п’ять років.

Для того щоб впевнено рухатися уперед, звичайно повинна бути дорожня карта. І от якраз із складанням дорожньої карти маємо найбільші складнощі. Не вистачає добротних ідей, відсутні чіткі орієнтири майбутнього Ради, немає єдиного бачення місії самоврядної організації. В ідеалі - над стратегією розвитку, якщо ми вже САМОврядна організація, повинен попрацювати колективний розум. Синергія колективу - це завжди могутня і справжня сила, це фундамент існування і запорука розвитку будь-якої організації.

Ми повинні не тільки очікувати, що хтось прийде і зробить за нас, а й докласти хоча б трішки зусиль, в межах власного розуміння та можливостей, щоб професійна організація відповідала уявленням її членів.

Тому цим зверненням, Рада закликає до спільної роботи колег, до професійного діалогу, до дискусій та напрацювання ідей. Ми розраховуємо на ваші розумні голови і на вашу активність!

Будь-які ідеї, думки чи пропозиції ми чекаємо у себе на електронній пошті, або в будь-який інший зручний спосіб. Якщо потрібно, то шляхом зустрічей з Головою Ради або членами Ради, або також на засіданнях власне Ради.

Ми справді на вас розраховуємо!

 

З повагою та готовністю до співпраці, 

signature

Голова Ради адвокатів Київської області
Бойко Петро Анатолійович