Рада адвокатів Київської області має лише один стандарт – всебічний захист прав адвокатів

11 липня 2019 року ряд веб-ресурсів опублікували новину щодо начебто неналежної поведінки адвоката Київської області Олександра Вишневого. При цьому сайт «Резонанс» виніс в заголовок тезу про те, що Рада адвокатів Київщини буцім-то має ПОДВІЙНІ СТАНДАРТИ, оскільки свого часу активно реагувала на напад, який був вчинений на адвоката О.Вишневого у 2015 році, а от на дії, описані в статті, не реагує.

Далі цитуємо з ресурсу: «Однак Рада адвокатів Київської області чомусь ніяк не зреагувала на поведінку свого колеги – і не реагує й досі. Як пояснити цю дивну байдужість, ми не знаємо, але сподіваємося, що причиною є банальний брак інформації. Інакше б довелося визнати, що адвокатська етика в Україні – поняття настільки розтяжне, що може включати в себе навіть злочин».

По-перше, Рада адвокатів регіону жодним чином ні на яку поведінку колег реагувати не може. В разі якщо адвокатом порушені Правила адвокатської етики, скоєний дисциплінарний поступок тощо, то розгляд цього питання належить до компетенції іншого органу адвокатського самоврядування -  Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури регіону, яка є абсолютно іншою юридичною особою. Разом з тим, станом на 11 липня 2019 року жодних скарг стосовно адвоката О.Вишневого до КДКА Київської області не надходило.

По-друге, Рада адвокатів Київської області вважає неприпустимими звинувачення у будь-яких подвійних стандартах, оскільки в своїй діяльності послуговується лише одним стандартом, а саме – належне виконання функцій відповідно до закону.  В свою чергу усі заходи реагування стосовно побиття адвоката Вишневого вживались у відповідності до Положення про Комітет захисту професійних прав адвокатів та реалізації гарантій адвокатської діяльності (зі змінами, затвердженими Рішенням Ради адвокатів Київської області № 54 від 08.12.2017 року).

І належний захист з боку органів адвокатського самоврядування буде надаватись кожному адвокату, щодо якого буде інформація про перешкоджання діяльності та \ чи фізичний напад.

Всі інші аспекти, в тому числі, і скоєння правопорушення, мають досліджуватись і вирішуватись належними правоохоронними органами.