Раді рекомендують прийняти законопроект про забезпечення гармонізації кримінального законодавства

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроект щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права.

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату ВРУ.

Мета законопроекту - забезпечення криміналізації так званих основних злочинів за міжнародним правом (геноцид, агресія, злочини проти людяності та воєнні злочини); забезпечення виконання міжнародних зобов’язань щодо запобігання безкарності зазначених злочинів; удосконалення правового режиму кримінальної відповідальності за катування у максимальній відповідності з вимогами сучасного міжнародного права.

Зокрема, проектом пропонується доповнити Кримінальний кодекс новою ст. 81 "Чинність закону про кримінальну відповідальність щодо злочинів незалежно від місця їх вчинення", згідно з якою "Громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які вчинили агресію (ст. 437), злочини проти людяності (ст. 4371), воєнні злочини (статті 438-4386) або геноцид (ст. 442), підлягають кримінальній відповідальності на підставі цього Кодексу незалежно від місця вчинення злочину".

Також пропонується:

  • удосконалити положення щодо відповідальності за катування (ст. 127 Кримінального кодексу редакції проекту);
  • передбачити особливості кримінальної відповідальності за злочини проти основ міжнародного права (Розділ ХХ Особливої частини КК у редакції проекту); викласти у новій редакції окремі положення Кримінального процесуального кодексу України, зокрема, ч. 8 ст. 214, ч. 2 ст. 216, ч. 2 ст. 2971, а також ст. 4 Закону України "Про застосування амністії в Україні".

Читайте також: "Рецензування висновків судових експертів: бути чи не бути".

Як зазначається, прийняття законопроекту дозволить привести законодавство України про кримінальну відповідальність у відповідність до положень міжнародного права в частині відповідальності за основні злочини за міжнародним правом та катування.