Розгляд справ про вчинення ДТП можуть спростити

До Верховної Ради України внесено законопроект, яким пропонується спростити порядок розгляду справ про вчинення ДТП, у разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї вини (№6516).

Законопроект покликаний вирішити декілька проблемних питань одночасно.

Зокрема, розвантажити суди, які змушені розглядати справи про ДТП навіть у разі, коли особа, щодо якої складено протокол про адміністративне правопорушення, визнає себе винною та не оспорює рішення посадових осіб Нацполіції, служби правопорядку ЗСУ (позбавлення дублювання); скоротити період розгляду справ про адміністративні правопорушення щонайменше на місяць. А також позбавити громадян необхідності платити додаткові 320 грн. судового збору, у разі, якщо особа визнає себе винною у вчиненні ДТП.

Законом передбачається передача повноважень щодо розгляду справ про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП (у разі визнання особою, щодо якої складено протокол, своєї вини) підрозділам Нацполіції або служби правопорядку ЗСУ.

У разі, якщо особа, щодо якої складено протокол про вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 124 КУпАП не визнає свою вину, протокол про вчинення такого правопорушення, як і раніше, буде розглядатися в судовому порядку.

У разі повного визнання вини особою, щодо якої складено протокол про вчинення ДТП, вона має зазначити це у протоколі власноручно та засвідчити особистим підписом.

Зміни передбачається внести до Кодексу про адміністративні правопорушення.