Витрати адвокатів БПД на індивідуальні засоби медзахисту будуть відшкодовувати з бюджету - постанова КМУ

На засіданні Уряду 29 липня 2020 року прийнято постанову  «Деякі питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу».

У квітні Національна асоціація адвокатів України звернулась до Міністерства юстиції України та закликала виділити кошти на забезпечення адвокатів БПД засобами захисту під час пандемії коронавірусу.

У зверненні, скерованому до профільного міністерства, НААУ пропонувала внести зміни до постанови №465 від 17 вересня 2014 року про «Питання оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу» (з наступними змінами), в якій не передбачено відшкодування витрат адвокатів БПД на засоби індивідуального захисту. Наразі, Міністерство юстиції та Уряд дослухався до позиції НААУ і зрештою прийняв відповідне рішення.

Як повідомляє Коордцентр БПД, постановою внесено зміни до Порядку оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу та Методики обчислення розміру винагороди адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 17 вересня 2014 р. № 465. Змінами зазначений акт приводиться у відповідність до Закону України від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень», зокрема:

– замінюються слова «злочинність», «злочинна діяльність» відповідно на слова «кримінальне правопорушення» «кримінально протиправна діяльність»;

– внесено відповідні зміни щодо класифікації кримінальних правопорушень;

– врегульовано питання відшкодування витрат адвокатам, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, у разі придбання ними засобів індивідуального захисту у випадках надання безоплатної вторинної правової допомоги під час карантину або особам, у яких виявлено інфекційну хворобу.

Крім того, на засіданні Уряду 29 липня 2020 року прийнято постанову «Про внесення змін до деяких постанов Кабінету Міністрів України».

Постановою з метою приведення у відповідність до Закону України від 22 листопада 2018 року № 2617-VIII «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення досудового розслідування окремих категорій кримінальних правопорушень» вносяться зміни до:

– Порядку інформування центрів з надання безоплатної вторинної правової допомоги про випадки затримання, адміністративного арешту або застосування запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 28 грудня 2011 року № 1363;

– Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оплати послуг та відшкодування витрат адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу, затвердженому постановою Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 року № 130;

– постанови Кабінету Міністрів України від 3 червня 2020 року № 445 «Деякі питання надання послуг посередництва (медіації) адвокатами, включеними до Реєстру адвокатів, які надають безоплатну вторинну правову допомогу».

Постанови набирають чинності з дня офіційного опублікування.