Вулиця імені загиблого адвоката: спільнота захисників Київщини ініціює увічнення пам’яті Юрія Ігнатенка

До Ради адвокатів Київської області надійшов лист з пропозицією ініціювати від імені адвокатської спільноти перейменування однієї з вулиць столиці на честь загиблого адвоката Юрія Ігнатенка.

Ця ідея знайшла відгук в серцях членів Ради, адже кожен рік, 19 грудня ми усі святкуємо День адвокатури, але цього дня слід не тільки святкувати, але й віддавати шану колегам, яких вже ніколи не буде поруч. 

Водночас, можливо, більш правильним буде ініціювати перейменування вулиці не в Києві, а Борисполі - рідному місті Ігнатенка. В будь-якому випадку пропозиція буде детально обговорена на найближчому засіданні Ради адвокатів Київської області.

Нагадаємо, що 24 вересня 2020 року Дніпровським районним судом міста Києва у складі суду присяжних ухвалено вирок у справі за фактом вбивства адвоката Ігнатенка Ю.В. відносно чотирьох обвинувачених, яким призначено покарання у вигляді 15, 13, 13 та 10 років позбавлення волі. Судом визнано доведеним, кваліфікацію злочину за ст. 400 КК, що було скоєно вбивство адвоката, тобто особи, яка надавала професійну правничу допомоги. Також було доведено, що умисне вбивство адвоката було скоєне групою осіб та з мотивів помсти. Вперше в Україні вбивство адвоката не лише отримало правильну кваліфікацію в суді, проте й завершилось винесенням реального вироку.