Які правові послуги можуть отримати засуджені: роз’яснення центру БВПД

Адміністрація установи виконання покарань зобов’язана проінформувати про право на безоплатну правову допомогу всіх ув’язнених та надати розумні можливості для отримання доступу до такої допомоги.

Про це йдеться в роз’ясненні Регіонального центру з надання безоплатної вторинної правової допомоги у Дніпропетровській області, повідомляє «Закон і Бізнес».  

Враховуючи те, що засуджені мають право на отримання всіх видів правових послуг, вони можуть звертатись для отримання БВПД з будь-якого питання, зокрема щодо:

- здійснення захисту/представництва інтересів в рамках кримінального провадження (незалежно від процесуального статусу);

- представництва в цивільних справах (визнання права власності на спадкове майно, розірвання шлюбу тощо);

- представництва в адміністративних справах (оскарження рішень, дій чи бездіяльності посадових осіб органів державної влади, у тому числі і адміністрації установи виконання покарань);

- представництва інтересів засуджених у справах, пов’язаних із відбуванням покарання (умовно-дострокове звільнення, заміна невідбутої частини покарання більш м’яким тощо);

- складання документів процесуального характеру ( апеляційних та касаційних скарг, заяви про перегляд вироку за нововиявленими обставинами тощо).

Зазначається, що цей перелік не є вичерпним та перераховує найбільш розповсюджені питання, з якими звертаються засудженні особи до центрів з надання БВПД. Звернення засуджених, адресовані до державних і громадських організацій та посадовим особам, адміністрація установи виконання покарань супроводжує листами. Це слугує додатковим підтвердженням того, що особа відбуває покарання у відповідній установі. Центри з надання БВПД не можуть приймати рішення про надання БВПД засудженій особі на підставі звернень його родичів чи друзів.

Для вирішення питання про призначення захисника/представника засудженій особі у зверненні потрібно зазначити таку інформацію:

- прізвище, ім’я, по-батькові, дату народження, місце знаходження;

- суть порушеного питання;

- вид правової допомоги, що потребує засуджена особа (БВПД або безоплатну первинну правову допомогу, що включає надання правової інформації, консультацій і роз’яснень з правових питань; складання заяв та інших документів правового характеру (крім документів процесуального характеру).

У супровідному листі установи виконання покарання мають бути зазначені: дата ухвалення рішення суду та його назва; вид покарання та початок перебігу строку його відбування і його закінчення, а також статті, за якими особу, яка звертається за безоплатною правовою допомогою, засуджено. Відповідне звернення можна надіслати як засобами поштового зв’язку, так і на електронну адресу центру з надання БВПД з подальшим надсиланням оригіналів документів.

Закон і Бізнес