Юридичні новини

Про підстави продовження строку затримання згідно з положеннями ст. 289 КАС України

20.01.2022

У випадку відсутності співпраці з боку іноземця або особи без громадянства під час процедури його ідентифікації та неодержання інформації з країни громадянської належності іноземця або країни походження особи без громадянства, строк затримання такої особи може бути продовжено шляхом подання відповідного адміністративного позову, який подається кожні шість місяців.

Оскаржувати дії суб’єкта владних повноважень щодо видачі третій особі дозволу на виконання будівельних робіт слід у порядку цивільного судочинства

20.01.2022

Захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, які виникають із цивільних, житлових відносин, підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.

Перебіг процесуальних строків в Електронному суді рахується з наступного дня після доставлення документів до Електронного кабінету – роз’яснення ДСА

20.01.2022

Державна судова адміністрація направила роз’яснення про початок перебігу процесуальних строків при отриманні процесуальних документів через Електронний суд.

До якого суду оскаржувати здійснення виконавчого напису, пояснив ВС

20.01.2022

Правила виключної підсудності поширюються на будь-які спори, які стосуються прав та обов’язків, що пов’язані з нерухомим майном.

На якій стадії прокурор може відмовитися від апеляції — позиція ВС

19.01.2022

Якщо відмова від апеляційної скарги подана прокурором до виходу суду в нарадчу кімнату, то суд повинен прийняти рішення щодо неї відразу після її надходження або оголошення.

Виконання вимоги кредитора щодо погашення боргу спадкодавця не має призводити до безпідставного погіршення майнового стану спадкоємців

19.01.2022

Визнання права власності на вказану земельну ділянку як за кредитором, суд розцінив як ефективний захист порушеного права кредитора в розумінні ст. 13 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

ККС ВС висловився щодо залучення перекладача у кримінальному процесі

19.01.2022

Чи зобов’язаний суд залучати до судового розгляду перекладача за відсутності клопотань.

Як стягнути витрати на адвоката в суді?

19.01.2022

Проведена у 2017 році реформа процесуального законодавства, серед іншого, суттєво покращила можливості по стягненню витрат на оплату адвокатських послуг в цивільному, господарському та адміністративному судочинстві. 

ВС сказав, чому участь прокурора в засіданні є обов’язковою і для приватного обвинувачення

19.01.2022

Участь прокурора в кримінальному провадженні у формі приватного обвинувачення є додатковою гарантією забезпечення прав потерпілого. 

Верховний Суд опублікував огляд судової практики КАС ВС у справах щодо затримання іноземців, осіб без громадянства, примусового повернення, видворення та реадмісії

19.01.2022

Пропонуємо ознайомитися з оглядом судової практики Касаційного адміністративного суду у складі Верховного Суду, в якому представлені рішення у справах з приводу затримання іноземців або осіб без громадянства, примусового повернення, видворення та реадмісії.