Юридичні новини

Члени КДКА не повинні подавати декларації – підготовлені уточнення до закону

21.10.2021

У Закон України «Про запобігання корупції» внесуть уточнення, щоб однозначно врегулювати питання щодо обов’язків із подання декларацій членами кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури (КДКА).

Захист честі, гідності та ділової репутації адвокатів: чи спростовують суди недостовірну інформацію

21.10.2021

Чи спростовують суди недостовірну інформацію відносно адвокатів: топ рішень суду.

Адвокати обговорили наслідки можливого скасування Господарського кодексу України

21.10.2021

Участь в роботі круглого столу взяли члени Науково-практичної ради Ради адвокатів Київської області та Комітету цивільного права та процесу Ради адвокатів Київської області, вчені та адвокати.

Адвокатський запит: особливості та типові помилки оформлення

20.10.2021

Роль адвокатського запиту в юридичній практиці

За яких умов звернення до слідчого судді для отримання ухвали про тимчасовий доступ до речей та документів необов’язкове: позиція ВС

18.10.2021

На думку захисника, висновок місцевого суду базувався на недопустимих доказах, які зібрані органом досудового розслідування та досліджені судом з порушеннями кримінального процесуального закону.

Коли слідчий вважається неуповноваженою особою: пояснення Об'єднаної палати ККС

18.10.2021

Об'єднана палата ККС пояснила, що тягне за собою збір доказів неуповноваженою особою.

Відсутність доказів вжиття заходів мирного врегулювання конфлікту не є підставою для повернення заяви адвоката або залишення її без розгляду

18.10.2021

Адвокат не повинен вчиняти дій, спрямованих на обмеження незалежності адвокатської професії, честі, гідності та ділової репутації своїх колег, підрив престижу адвокатури та адвокатської діяльності.

Неповідомлення ради адвокатів, а також ненадання доказів мирного врегулювання конфлікту, не перешкоджає дисциплінарному провадженню

18.10.2021

Узагальнення дисциплінарної практики кваліфікаційно-дисциплінарних комісій адвокатури з питань розгляду скарг адвокатів на незаконні або неетичні дії іншого адвоката.

Велика Палата ВС роз'яснила, коли не застосовується презумпція невинуватості

18.10.2021

Презумпція невинуватості застосовується до процедури, яка за своєю суттю є кримінальною, і в межах якої суд робить висновок про вину особи саме у кримінально-правовому сенсі.

У яких випадках може застосовуватися звільнення від відбування покарання з випробуванням: ст. 75 КК

18.10.2021

Звільнення від відбування покарання з випробуванням може застосовуватися у випадках, коли у матеріалах кримінального провадження є дані, які є свідченням того, що зниження суспільної небезпеки вчиненого кримінального правопорушення та самого засудженого зумовлює можливість його виправлення без ізоляції від суспільства.