Юридичні новини

В НААУ підготували огляд правових позицій ВС у сфері сімейного права

21.08.2019

Адвокати підготували дайджест з сімейного права, в якому зібрані цікаві судові рішення Верховного Суду у сфері сімейних правовідносин.

ВС назвав ознаки порушення презумпції невинуватості

21.08.2019

Преюдиція у вироку на підставі угоди щодо винуватості інших осіб грубо порушує засади презумпції невинуватості. Такий висновок зробив ВС в постанові №161/13574/18, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Монополія адвокатури для держорганів: на словах просто, а на ділі…

20.08.2019

Починаючи з 01.01.2020 р. держоргани будуть позбавлені можливості самостійно представляти свої інтереси в судах, а посадові особи, які наразі здійснюють представництво на підставі довіреності, будуть позбавлені таких повноважень. За доступ до правосуддя держоргану (в розумінні його представництва в суді) сьогодні безпосередньо відповідають працівники юрслужб, місію яких необхідно переосмислити саме зараз, з огляду на неминучий наступ монополії адвокатури. Адже відповідно до Конституції України, представництво органів державної влади та органів місцевого самоврядування в судах...

Різний розмір гонорару адвоката в залежності від результату судового розгляду: рішення КАС ВС

16.08.2019

Адвокату забороняється давати клієнту запевнення і гарантії стосовно реального результату виконання доручення.

Поспішне внесення змін до КПК призведе до порушення прав людини, — НААУ

16.08.2019

Прийняття змін та доповнень до Кримінального процесуального кодексу потребує виваженості у аспекті дотримання гарантованого міжнародними стандартами з прав людини права на захист у кримінальному провадженні. 

Відсутність належних умов для роботи адвоката в суді є перешкодою для кваліфікованого захисту - рішення РАУ

16.08.2019

РАУ звернулася до Державної судової адміністрації України, Ради суддів України, Президента України, Генеральної прокуратури України, Верховного суду, Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини з проханням у межах наділених повноважень сприяти недопущенню порушення права особи на отримання професійної правничої допомоги, шляхом забезпечення адвокатів належними умовами праці при здійсненні представництва в судах.

Адвокати можуть проходити підвищення кваліфікації й в інших регіонах, — НААУ

14.08.2019

Кожен адвокат може взяти участь у заходах з підвищення кваліфікації, які проводять ради адвокатів інших регіонів. Спроби поширити чергові міфи про якісь бар’єри між адвокатськими спільнотами різних регіонів є фантомним болем тих, хто невдало планував розділити адвокатуру.

Повідомлення про транспортне сполучення під час фестивалю "Золотий карась адвокатури Київської області"

14.08.2019

З метою належного транспортного сполучення між місцем проведення фестивалю та Києвом, від місцезнаходження Ради адвокатів Київської області за адресою м. Київ, вул. Кирилівська, 15 буде курсувати автобус. Автобус буде очікувати на пасажирів з 9.30 до 10.00 (17 серпня)

У Комітеті ААУ з захисту прав адвокатів — новий голова

13.08.2019

Партнера, адвоката Ао «Barristers» Олексія Шевчука обрано головою Комітету ААУ з захисту прав адвокатів. Новообраний голова розповів про важливі аспекти роботи Комітету.

Про неможливість подвійного взяття на облік ФОП, що займається адвокатською діяльністю

13.08.2019

Чи може адвокат бути фізичною особою-підприємцем? Звернувши увагу на Закон «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», зокрема на положення ст. 13‑15 та ст. 18, які передбачають форми здійснення адвокатської діяльності, серед переліку ми не знайдемо «фізична особа-підприємець». Окрім того, деякі контролюючі органи вважають, що особи, які перебувають на обліку в податкових органах як фізичні особи-підприємці платники єдиного податку, а також здійснюють незалежну професійну діяльність як адвокати, двічі мають платити єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування як для...