Юридичні новини

Діджиталізація адвокатури: презентовано інноваційний продукт для правників

25.02.2021

Сучасні виклики адвокатської професії, діджиталізація, стрімка зміна законодавства та інших баз даних стали причиною пошуку нового ІТ-рішення для правників. Саме тому ЛІГА:ЗАКОН та Національна асоціація адвокатів України (НААУ) у межах партнерства створили інноваційний продукт «LIGA360:АДВОКАТ НААУ», презентація якого відбулася під час прес-брифінгу 24 лютого 2021 р.

Чи можуть опоненти скаржитися на порушення ПАЕ у засіданні?

24.02.2021

Захисникам у кримінальному процесі, як ніяким іншим адвокатам, доводиться відшукувати та вживати неординарних процесуальних заходів, аби відстояти інтереси своїх клієнтів. І певні дії іноді ставлять питання дотримання професійної етики. Але хто вправі дорікнути адвокатові?

Адвокатура та БПД: як вплинули на ці сфери прийняті законодавчі акти

24.02.2021

Результати моніторингу щодо питань адвокатури та адвокатської діяльності, ефективність реформування безоплатної правової допомоги, нова філософія формування правової політики — ці та інші питання були представлені Міністерством юстиції України під час презентації «Моніторингового звіту впровадження та аналізу ефективності прийнятих законодавчих актів». Захід відбувся за підтримки проєкту ЄС «Право-Justice» 23 лютого 2021 р.

Визнання недопустимим доказом протоколу слідчого експерименту: позиція ВС

22.02.2021

Показання необхідно розмежовувати з іншим самостійним джерелом доказів – протоколом слідчого експерименту.
 

ЛІГА:ЗАКОН та НААУ представлять нове ІТ-рішення для адвокатів

22.02.2021

Наприкінці 2020 року компанія ЛІГА:ЗАКОН та Національна асоціація адвокатів України (Ukrainian National Bar Association) підписали Меморандум про співпрацю, основною метою якої визначили створення сприятливих умов для інформування адвокатів про зміни чинного законодавства України, актуальної судової практики, а також забезпечення доступу адвокатів до кваліфікаційних навчальних заходів Вищої Школи Адвокатури (ВША).

Верховна Рада прийняла Закон, який знімає обмеження у доступі захисників до засуджених.

19.02.2021

Про це повідомляє Інформаційне управління Апарату Верховної Ради України.
 
Таке право поширюється також на засуджених осіб, які перебувають на лікуванні в закладах охорони здоров'я, поміщені в карцер.
 
Засуджений має право на такі побачення без обмеження в часі та кількості у робочі, вихідні, святкові, неробочі дні з 7 години до 20 години за власною ініціативою та/або ініціативою особи, на побачення з якою він має право.
 
У разі зміни правового, процесуального статусу засудженого або зміни його місця...

Про відкликання повідомлень щодо ненадання відповіді на адвокатський запит

16.02.2021

В результаті отримання відповіді адвокат просить відкликати своє повідомлення про порушення гарантій адвокатської діяльності

НААУ ініціювала розробку спеціального пакету доступу до Ліга.Закон для адвокатів

16.02.2021

НААУ ініціювала розробку спеціального пакету доступу до баз законодавства та аналітики Ліга.Закон для адвокатів.

Адміністративний нагляд за звільненими засудженими не порушує Конвенцію: рішення ЄСПЛ

16.02.2021

Головною метою заходів адміністративного нагляду було запобігання рецидиву. Тому вони мали превентивну мету і не могли розглядатися як каральні заходи або як складова частина покарання.