Юридичні новини

Верховний Суд нагадав, коли судова повістка вважається врученою

30.04.2021

Врученою судова повістка вважається в день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження.

Особливості призначення покарання за злочини, кваліфіковані за однією статтею, проте вчинені до і після ухвалення вироку, – ВС

30.04.2021

Об’єднана палата Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду пояснила особливості призначення покарання за кримінальні правопорушення, кваліфіковані за однією статтею (частиною статті) КК України та вчинені особою як до, так і після ухвалення попереднього вироку. Про це повідомляє пресслужба ВС.

У НААУ стурбовані законопроектами Мін’юсту щодо безоплатної правничої допомоги

30.04.2021

Запропоновані Мінюстом законопроекти щодо БПД є прикладом зухвалого порушення прав людини — Валентин Гвоздій.

"Захищена адвокатура - невід'ємна частина правової держави". Висловлюємо подяку поліцейським Київщини

28.04.2021

Рада адвокатів Київської області висловлює подяку особисто пану Нєбитову та співробітникам поліції, які чітко та за законом зробили все від них залежне, аби захистити честь та життя адвоката.

Повідомлення про підозру: поняття та підстави оскарження

28.04.2021

Підозра – це процесуальне рішення, яке приймається на стадії досудового провадження та ґрунтується на зібраних під час досудового розслідування доказах. Воно засноване на припущенні про причетність конкретної особи до вчинення кримінального правопорушення та сформоване на неостаточних результатах розслідування. Таке рішення приймається прокурором або слідчим за погодженням із прокурором.

За яких умов засідання апеляційного суду без сторони захисту є неприйнятним – позиція ЄСПЛ

28.04.2021

Заявник стверджував про несправедливість суду, навіть попри те, що апеляційний суд майже удвічі зменшив йому термін позбавлення волі.

Верховний Суд висловився щодо вжиття заходів забезпечення позову

28.04.2021

ВС нагадав, що є предметом віндикаційного позову.

Електронне досудове розслідування — чого варто очікувати?

27.04.2021

Нещодавно парламентський Комітет з питань правоохоронної діяльності підтримав рішення щодо запровадження інформаційно-телекомунікаційної системи досудового розслідування та рекомендував законопроєкт №5246 до ухвалення. Про те, які саме передбачаються новації, їх потенційну дієвість, переваги та недоліки документу розповів адвокат Сергій Бойко.

Адвокати з системи БПД Київщини провели спільну нараду в Білоцерківському суді

27.04.2021

Темою обговорення стали проблемні питання повсякденної діяльності при забезпеченні суддями, а також адвокатами системи БВПД права на захист осіб, кримінальні провадження стосовно яких розглядаються Білоцерківським міськрайонним судом.

Відкриття матеріалів кримінального провадження стороною захисту проводиться виключно за запитом прокурора

23.04.2021

А усні показання свідка захисту можуть і не відкриватись (ВС/ККС у справі № 691/1358/15-к від 20.03.2020)