Юридичні новини

ЄСПЛ: коли обшук без результатів може бути визнаний незаконним

26.11.2020

Обшук у житлі особи, який проводять на підставі даних із таємних джерел правоохоронців, не є допустимим у демократичній державі. Тим паче коли мова йде про дрібні правопорушення та опосередковану причетність.

Адвокат, який є найманим працівником, не сплачує ЄСВ за періоди, коли він не мав іншого доходу

25.11.2020

Нарахування роботодавцем єдиного внеску за адвоката як найманого працівника виключає обов’язок останнього сплати ЄСВ ще і як самозайнятою особою, якщо в цей період не отримувався дохід від адвокатської діяльності.

Зволікання чи незволікання при ознайомленні з матеріалами, до яких сторона обвинувачення надала доступ

24.11.2020

Чи є механізм встановлення строку для ознайомлення покаранням для сторони чи діє з метою досягнення більшої мети.

Перебіг позовної давності для пред’явлення цивільного позову у кримінальному провадженні починається з моменту появи підозрюваного чи обвинуваченого

24.11.2020

2 вересня 2020 р. Верховний Суд у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду у справі № 452/435/17 відмовив у задоволенні касаційної скарги засудженої, яка доводила, що потерпіла пропустила строк позовної давності для подання цивільного позову.

Адвокати Київщини щиро вітають Ольгу Демидюк з Днем народження!

24.11.2020

Рада адвокатів Київської області від усього серця вітає шановну Ольгу Борисівну зі святом, з Днем народження!

Як найближчим часом зміниться адвокатський ордер і бюджетна дисципліна

23.11.2020

Уже 8 років адвокатське самоврядування вирішує нагальні проблеми, пов’язані з професійною діяльністю. Цього разу правники обговорювали недосконалість ордера та можливості відмови від клієнта.

Оскарження дій нотаріуса щодо вчинення виконавчого напису: позиція ВС

23.11.2020

Цивільна відповідальність за незаконно вчинений виконавчий напис покладається не на нотаріуса, а на особу, яка зверталася за виконавчим написом.

У НААУ відбулося експертне обговорення проблем упровадження штучного інтелекту в контексті його впливу на права людини

20.11.2020

У НААУ за ініціативою Комітету захисту прав людини відбувся Круглий стіл на тему: «Штучний інтелект на допомогу правосуддю та права людини». Захід мав на меті з’ясування стану готовності щодо запровадження в процес судочинства елементів штучного інтелекту та визначення ризиків для правосуддя від цього.

Дайджест виправдувальних вироків за ст. 191 Кримінального кодексу України

20.11.2020

Особливістю цієї статті є те, що вона, як і всі економічні злочини, має складний шлях доведення вини обвинуваченого. Це зумовлено великою кількістю документації, проведенням слідчих дій, очікуванням результатів економічної експертизи тощо.

Для підтвердження повноважень адвоката в кримінальному процесі копію свідоцтва посвідчувати не обов'язково: ВС

20.11.2020

Встановлення будь-яких додаткових вимог, крім тих, що передбачені в КПК, для підтвердження повноважень захисника в кримінальному провадженні не допускається