Юридичні новини

Зібрані докази можуть використовуватися для іншого обвинувачення: практика ЄСПЛ

11.02.2019

Відомості, здобуті в рамках кримінального провадження, що було закрите, були використані як докази вини обвинуваченого в інших провадженнях. Як це узгоджується з презумпцією невинуватості?

Як вдосконалити інститут конституційної скарги

11.02.2019

З метою ефективного запровадження інституту конституційної скарги необхідно усунути деякі недоліки та прогалини. В першу чергу це питання прийнятності скарг, строків подання, проходження та розгляду скарг.

В ООН закликали Президента переглянути законопроект 9055

08.02.2019

Деякі положення законопроекту №9055 «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» не відповідають міжнародним стандартам. Відсутність належної консультації з адвокатами під час законотворчого процесу є порушенням незалежності адвокатської спільноти.

Як отримати електронний ключ в ЄСІТС

05.02.2019

П’ятий апеляційний адміністративний суд підготував пам’ятку для користувачів ЄСІТС: як зареєструватися в системі та для чого потрібен електронний ключ.

Чи є копії договору та ордера належним підтвердженням повноважень адвоката

01.02.2019

ВС визнав незаконним повернення скарги через відсутність оригіналів документів.

Найактуальніші рішення судів з питань оподаткування адвокатської діяльності у 2018-2019 рр.

01.02.2019

Органи ДФС зараз надсилають "листи щастя" для адвокатів-ФОПів, де просять надати документи, які дають право на зайняття адвокатською діяльності (незалежна професійна діяльність), у разі не надання підтверджуючих документів будуть застосовані штрафні санкції. Дані листи несуть лише інформативний характер, а адвокат не зобов’язаний надавати відповідь, і тим паче ставати на облік як само зайнята особа. Також у ДФС відсутні правові підстави застосовувати штрафні санкції.

Слова подяки на адресу адвокатів Київської області

29.01.2019

На адресу Ради адвокатів Київської області надійшов лист зі словами подяки на адресу адвокатів.

Результати Конференції адвокатів Київської області: нові члени КДКА, затверджений кошторис на 2019 рік та обрані делегати до З’їзду адвокатів

28.01.2019

26 січня 2019 року в столиці відбулась звітно-виборча Конференція адвокатів Київської області. Відкриваючи конференцію, голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко повідомив, що для участі в конференції були обрані 192 делегата, а прибули і зареєструвалися - 186. Таким чином, конференція була оголошена такою, що має кворум та відкрита до роботи.

Експерти розповіли, чому репутація адвоката важливіша за його знання

25.01.2019

Загальний спад економіки істотно позначився на юридичному ринку, і, доки одні компанії об’єднувалися, інші — демпінгували ціни. Однак маркетологи стверджують, що попит на юридичні послуги й досі великий, а в зменшенні кількості замовлень винні неякісні послуги та погана реклама.

Опубліковано порядок денний З’їзду адвокатів України

24.01.2019

Під час з’їзду адвокатів України, що відбудеться 15-16 лютого 2019 року, буде обрано двох членів ВРП та ВККС, членів органів адвокатського самоврядування, а також затвержено звіти про виконання кошторису РАУ, НААУ та ВКДКА.