Юридичні новини

Тетяна Даниленко: «Я відповідаю за командну гру, але адвокатура — це соло!»

12.12.2019

«Професійний адвокат має фокусуватися не лише на отриманні гонорару, але й бути відповідальним у процесі надання правничої допомоги», — вважає керівник юридичної компанії «Сучасна Феміда» Тетяна Даниленко. Адвокат розповіла «ЮГ», чого не вистачає українській адвокатурі, що очікує від судової реформи та як ставиться до ймовірного скасування адвокатської монополії

Огляд ЗМІ: Коли не діє адвокатський запит

12.12.2019

Вперше про адвокатський запит як окремий інститут гарантій адвокатської діяльності в Україні на законодавчому рівні було зазначено в Законі України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» від 15.08.2012 р. (далі — Закон), який є чинним на момент підготовки цієї публікації.

В АПУ вказали на недоліки законопроекту щодо питання самопредставництва в суді

12.12.2019

Законопроект про розширення переліку осіб, які можуть здійснювати самопредставництво в суді суперечить загальним нормам цивільного права.

Про волейбольну ініціативу Ради адвокатів Київської області

10.12.2019

З вересня місяця організовано тренування адвокатів з класичного волейболу. Тренування відбуваються щонеділі, з 17-00 до 19-30, на базі середньої школи №194 (Героїв Дніпра, 10б). 

ВС роз'яснив порядок встановлення фактів, що мають юридичне значення

09.12.2019

Саме мета дає можливість зробити висновок, чи дійсно факт є юридичним і чи зумовлює він правові наслідки. Такий висновок зробив ВС в постанові №175/2317/16-ц, текст якої друкує «Закон і Бізнес».

Зловживання процесуальними правами: нові тренди та шляхи боротьби

09.12.2019

Судова реформа, що проводиться в українській державі протягом останніх років, має на меті забезпечити конституційні права громадян та юридичних осіб на судовий захист. У зв'язку з цим необхідно створити такі передумови, які дозволили б організувати ефективне судочинство, що максимально зможе досягти своєї головної мети — захистити порушені або оспорювані права, свободи та законні інтереси.

Консультативні висновки ЄСПЛ: нові можливості у захисті прав і основоположних свобод?

09.12.2019

У листопаді 2017 р. Україна стала однією з держав-учасниць Європейської конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (далі – Конвенція), які ратифікували Протокол №16 до Конвенції. Зазначений Протокол був прийнятий Комітетом Міністрів Ради Європи ще 02.10.2013 р., але набрав чинності тільки 01.01.2018 р., після того як перші десять держав-учасниць його ратифікували.

Запрошуємо адвокатів Київщини взяти участь в Міжнародній науково-практичній конференції: «Професійна правнича допомога: сучасний підхід»

04.12.2019

Науково-практична рада Ради адвокатів Київської області

 Академія адвокатури України

кафедра правосуддя Юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка

Пропозиції про внесення змін до ПАЕ: запрошуємо до обговорення

29.11.2019

До Ради адвокатів Київської області звернулась з пропозицією аспірант IV року навчання кефедри натаріального та виконавчого процесу і адвокатури юридичного факультету Київського національного університету імені Тараса Шевченка Слива Людмила Володимирівна, яка пропонує внести зміни до Правил адвокатської етики.

Ситуації, коли не діє адвокатський запит

29.11.2019

Сьогодні адвокатський запит для адвоката – це передбачений законом спосіб отримати необхідну інформацію або документи для ведення справи та надання правової допомоги клієнту.