Законопроекты

Кабмін підтримав законопроекти, які приводять положення законодавства України у відповідність до практики ЄСПЛ

03.09.2020

Кабінет Міністрів України підтримав два розроблені Мін’юстом законопроекти, які приводять деякі положення українського законодавства у відповідність до практики Європейського суду з прав людини.
 

Рада удосконалила процедуру внесення змін до Кримінального кодексу та КПК

20.05.2020

Верховна Рада України прийняла Закон № 2256  "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення процедури внесення змін".

Кількість присяжних для розгляду особливо тяжких злочинів збільшать до 7

15.01.2020

Головна ідея — збільшити представництво громадськості у складі суду першої інстанції під час розгляду справ про злочини, за які загрожує 10 і більше років ув’язнення або довічне. Щоправда, присяжних буде не 12, як ми звикли бачити у кінострічках, а тільки 7, а суддя — один, а не три, як сьогодні.

Із КПК вилучать норму щодо слідчих дій без реєстрації в ЄРДР

14.11.2019

Поділ співробітників органів досудового розслідування на слідчих та дізнавачів призведе до плутанини. А спрощений порядок розгляду у разі визнання вини спонукатиме до тиску на підозрюваного.

Раді рекомендують прийняти законопроект про забезпечення гармонізації кримінального законодавства

06.03.2019

Комітет з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності рекомендує Верховній Раді України прийняти за основу законопроект щодо забезпечення гармонізації кримінального законодавства з положеннями міжнародного права.

Слідчих і прокурорів за бездіяльність каратимуть гривнею

04.07.2018

Уряд запропонував удосконалити правила покарання слідчих і прокурорів за порушення прав та законних інтересів учасників кримінального провадження. З них постфактум стягуватимуть суми сплаченого державою відшкодування — без строку давності.

Суддів зобов’яжуть указувати докази під кожну обставину, - законопроект

25.06.2018

Аби судді не обмежувалися загальними словами, їх слід зобов’язати зазначати докази на підтвердження кожної зі встановлених обставин. Крім того, у вироку обов’язково мають наводитися мотиви неврахування окремих доказів.

Безпеку гарантуватимуть тільки цінним свідкам та потерпілим

15.06.2018

Для забезпечення захисту свідків у кримінальному провадженні пропонують створити єдину структуру. Щоправда, опікуватиметься вона безпекою не всіх, а тільки важливих.

Ближчим часом уряд подасть законопроект про посилення захисту прав учасників кримінальних проваджень

12.06.2018

11 червня відбулося засідання Міжвідомчої комісії з питань забезпечення дотримання правоохоронними органами прав та законних інтересів осіб під головуванням прем’єр-міністра Володимира Гройсмана.

 

Адвокатам дадуть право скаржитися на слідчого суддю — проект

24.04.2018

Проект «Про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України» (№8280) пропонує надати право стороні захисту, потерпілому чи його представникові звернутися до апеляційної інстанції. Й вже там спробувати переконати у необхідності доручити органу досудового розслідування зібрати певні докази.