Адвокатський запит — важливий інструмент адвокатської діяльності, вправне володіння яким є запорукою якісної правової допомоги. Що варто враховувати при написанні адвокатського запиту та формуванні додатків до нього?
У Національній асоціації адвокатів України презентували тематичні методичні рекомендації для адвокатів.
Авторами видання виступили д.ю.н., професор, голова Комітету НААУ з питань медичного і фармацевтичного права та біоетики, керівник Центру медичного права ВША Ірина Сенюта та к.ю.н., доцент заступник голови згаданого комітету Христина Терешко.
У рекомендаціях увагу приділено вимогам до змісту адвокатських запитів, оформленню додатків (свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю, ордера або доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги). Окремо розглядаються аспекти отримання конфіденційної та публічної інформації. Видання супроводжується практичними прикладами, які допоможуть оптимізувати роботу з написання запитів.
Крім цього, для зручності читачів сформовано додатки, що містять тексти рішень РАУ, а також QR-коди до рішень РАУ, судових рішень, рішень кваліфікаційно-дисциплінарних органів.
«З одного боку, слід ураховувати, що адвокатський запит, який не відповідає вимогам профільного закону, може мати наслідком притягнення адвоката до дисциплінарної відповідальності. З іншого, колеги мають бути упевнені в ефективності застосування цього правничого інструменту і в разі порушення прав, отримати дієвий захист, – говорить І.Сенюта. – Тож віримо, що цей юридичний путівник стане нашим колегам в нагоді й сприятиме дотриманню прав людини».
Методичні рекомендації також можуть бути корисними для широкого кола професійних спільнот, юридичних осіб публічного і приватного права.