Ордер адвокатів

Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги (Нова редакція) (323.22 KB)

 

З квітня 2019 року адвокати, адвокатські об’єднання або адвокатські бюро ініціюють генерування ордерів відповідно від адвокатів, які здійснюють адвокатську діяльність індивідуально, керівників (уповноважених осіб) адвокатського об’єднання, адвокатського бюро через офіційний веб-сайт НААУ.
Стара паперова форма ордеру є не дійсною та не може використовуватися з 01 січня 2022 року.

Типова форма бланку ордера:

В ордері на надання правової допомоги, який видається адвокатом або адвокатським бюро чи адвокатським об’єднанням, не заборонено здійснювати виправлення і дописки, у разі якщо обсяг повноважень адвоката змінюється в межах такого договору.

Ордер на надання правової допомоги не замінює договору про надання правової допомоги, який є підставою для здійснення адвокатської діяльності, а є лише документом, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги клієнту.
Водночас, ордер може бути оформлений адвокатом на підставі усної угоди з клієнтом, що перебуває, зокрема, у слідчому ізоляторі, але у найближчий можливий строк адвокат зобов’язаний укласти з клієнтом договір про надання правової допомоги у письмовій формі.

Статтею 24 Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» визначено обов’язковий випадок оформлення адвокатом ордеру – під час реалізації права на подання адвокатського запиту.

У випадку втрати посвідчення адвоката необхідно звернутися до Ради з наступними документами:
– оголошення до газети про втрату посвідчення (будь-яке офіційне юридичне видання) наступного змісту: «У зв’язку із втратою посвідчення адвоката___П.І.Б.___, серійний номер__АІ 9191__видане___ «_»___ ____ року, прошу вважати його недійсним.»
– свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю;
– кольорову фотографію розміром 3Х4 см в електронному вигляді;
– зразок підпису;
– квитанція про оплату за виготовлення посвідчення.

У випадку крадіжки посвідчення адвоката необхідно звернутися до Ради з наступними документами:
– довідка/інший документ з поліції, що підтверджує факт звернення адвоката із заявою про вчинення крадіжки;
– оголошення до газети про викрадення посвідчення (будь-яке офіційне юридичне видання) наступного змісту: «У зв’язку із викраденням посвідчення адвоката___П.І.Б.___, серійний номер__АІ 9191__видане___ «_»___ ____ року, прошу вважати його недійсним.»
– свідоцтво про право на заняття адвокатською діяльністю;
– кольорову фотографію розміром 3Х4 см в електронному вигляді;
– зразок підпису;
– квитанція про оплату за виготовлення посвідчення.