19 травня 2023 року під час чергового засідання Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності Ради адвокатів Київської області було обговорено ряд важливих питань, що стосуються поточної діяльності Комітету.
По-перше, головою Комітету, адвокатом Леонідом Сіваковим було зазначено про принципову позицію РАКО щодо всебічної підтримки діяльності членів Комітету. Адже члени Комітету не можуть отримувати матеріальну вигоду чи заробітну плату за свою роботу. Однак при цьому вони витрачають свої час та зусилля для належного захисту своїх колег, і тому заслуговують принаймні на найвищі стандарти забезпечення своєї діяльності. Тому будь-яке прохання в цій частині від членів комітету буде розглядатись в першочерговому порядку. Зокрема, тільки за останній час було закуплене нове обладнання для зум-конференції – щоб участь в засіданнях могли брати навіть ті колеги, хто не може бути присутнім офлайн. Крім того це ж обладнання буде використовуватись для миттєвої комунікації з РАКО під час тривалих або складних слідчих діях. Також для потреб членів комітету закуплена кавоварка, а також вислухані пропозиції щодо доробки (розробки) нових розпізнавальних жилетів, адаптованих до різних погодних умов в тому числі.
По-друге, з огляду на останні гучні розслідування, в тому числі й щодо витоку документів, які були вилучені правоохоронцями під час обшуку у голови Верховного Суду Всеволода Князєва, членам Комітету була доведена інформація про те, як правильно поводитись з будь-якими світлинами та відео під проведення обшуку. Також наголошено, що будь-яка відповідальність може настати лише у випадку, якщо учасник обшуку належним чином повідомлений та попереджений про нерозголошення таємниці досудового слідства.
Принциповим виявився і розгляд питання, щодо визначення підстав для виїзду членів Комітету з метою здійснення захисту прав та гарантій адвокатів. Було вирішено, що адвокати, які отримали свідоцтво адвоката та склали присягу, але не стали на облік до Єдиного реєстру адвокатів України, як того вимагають положення п.3.5 Порядку ведення єдиного реєстру адвокатів України (а отже й не сплачували внески на адвокатське самоврядування), не можуть бути визнані такими, що підлягають захисту з боку колег, які сумлінно ставляться до своїх обов’язків. Як наголосив під час засідання голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, «можна вважати це певною мірою політичним рішенням. Але це буде справедливим, якщо адвокат, який принципово не асоціює себе зі спільнотою, не отримуватиме від спільноти й належного захисту. Адже навіть якщо адвокат не бажає здійснювати діяльність, проте хоче користуватись гарантіями захисту, міг би стати до Реєстру, сплатити внесок і просто відразу призупинити діяльність. Якщо він не вважає це за потрібне, то й адвокати не повинні витрачати свій час та зусилля для його захисту».
Члени Комітету одноголосно проголосували за таку позицію і звернулись до Ради з проханням зафіксувати такий порядок відповідним рішенням Ради адвокатів Київської області.