28 лютого у НААУ відбувся вебінар на тему «Організаційні форми адвокатської діяльності».
Захід було ініційовано Комітетом адвокатської практики з метою надання адвокатам рекомендацій щодо вибору форми здійснення адвокатської діяльності.
Під час заходу було розглянуто особливості здійснення індивідуальної адвокатської діяльності, проблемні питання щодо створення та функціонування адвокатського бюро й адвокатського об’єднання. Також було розкрито специфіку виконання доручень, взаємодію, партнерство та врегулювання діяльності адвокатів у складі АБ та АО. Обговорено актуальні питання оподаткування, внесення та розподілу гонорару.
Захід модерували Голова Комітету адвокатської практики НААУ, партнер АО «Dgravity Legal» Богдан Кушнір і член Ради Комітету, адвокат, проректор з правової роботи Класичного приватного університету Володимир Віхляєв.
Адвокат, керуючий партнер АО «Декстро» і АБ «Сімонян і партнери» Едгар Сімонян розповів про практичні аспекти здійснення адвокатської діяльності у формах адвокатського бюро чи адвокатського об’єднання, зокрема розкрив актуальні питання щодо створення та суміщення форм здійснення адвокатської діяльності, їх внутрішньої організації й питань оплати за надання правової (правничої) допомоги. У своїй доповіді спікер наголосив, що перш за все необхідно визначити для себе мету створення тієї чи іншої форми діяльності, а вже потім визначатися з формою оподаткування, засновником, організаційно-правовою формою тощо.
Адвокат, д. ю. н, професор, старший партнер АО «Гобечія та партнери» Юрій Юркевич під час своєї доповіді зазначив проблемні аспекти саме створення та діяльності адвокатських об’єднань за законодавством України. Спікер звернув увагу на те, що: “Роль адвоката, як і значення інституту адвокатури, в багатьох країнах різниться. Повноваження адвоката, організаційні форми здійснення адвокатської діяльності, значення адвокатури в цілому тощо майже в кожній державі в ході соціально-економічних перетворень зазнають змін. Незважаючи на буремний час і боротьбу нашої Держави проти злочинної збройної агресії росії, реформи в Україні не зупиняються. Особливий інтерес викликає запропонований Концепцією оновлення Цивільного кодексу України підхід щодо того, що ЦК України як основоположний акт приватного права, що регулює, в тому числі, і загальні положення про юридичних осіб, повинен визначати вичерпний перелік їхніх організаційно-правових форм з одночасною відмовою від архаїчних конструкцій юридичних осіб”. За його словами, такі підходи, безумовно, не можуть не вплинути на організаційні форми адвокатської діяльності, дві з яких передбачають створення суб’єкта зі статусом юридичної особи. При цьому доцільність ефективного регулювання адвокатської діяльності не викликає сумнівів, а значення інституту адвокатури в Україні важко переоцінити.
Наприкінці заходу доповідачі надали відповіді на питання слухачів щодо особливостей вибору форм адвокатської діяльності.
Посилання на відеозапис вебінару та презентацію: https://cutt.ly/b8WhQYF
https://www.facebook.com/UkrainianNationalBarAssociation/videos/534158475521895/
Текст і фото підготовлені командою Координатора комітетів НААУ