Днями слідчі Територіального управління ДБР Києва за сприяння ДВБ Нацполіції повідомили про підозру працівниці Святошинського управління поліції Києва та трьом патрульним, які застосували силу до адвоката та перешкоджали його законній діяльності.
Так, ще у липні 2020 року адвокат став випадковим свідком затримання поліцейськими подружжя через підозру у зберіганні наркотиків. Він запропонував правову допомогу та усно уклав з чоловіком та жінкою відповідну угоду. Одразу після цього правник надав адвокатське посвідчення та висунув правоохоронцям законну вимогу зняти з його підзахисних кайданки, проте поліцейські відмовились.
Крім того, після прибуття слідчо-оперативної групи Святошинського управління поліції інспекторка відділу дізнання не допустила захисника до місця проведення огляду події та наказала його покинути. Також вона заборонила фіксувати слідчі дії на мобільний телефон, ігноруючи законні вимоги адвоката і затриманого.
У свою чергу патрульні виконували протиправні вказівки інспектора. Вони відштовхували правника під час спроб підійти до свого підзахисного, вибили з його рук телефон, повалили на землю та завдали декілька ударів по тулубу.
Після того правоохоронці надягли на адвоката кайданки та доставили до відділу поліції.
Так, інспектор відділу дізнання підозрюється у втручанні в діяльність захисника з використанням свого службового становища (ч. 2 ст. 397 КК України), двоє патрульних – у перевищенні влади, що супроводжувалось насильством (ч. 2 ст. 365 КК України), а одному інспектору патрульної поліції інкримінуються обидві вищезгадані статті.
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 8 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років.
Процесуальне керівництво здійснює Київська міська прокуратура, оперативний супровід – Теруправління ДБР Києва.
За словами голови Комітету захисту прав адвокатів Ради адвокатів Київської області Віталія Наума, вказану справу Комітет супроводжував фактично з перших хвилин. Адвокатам довелось пройти багато «моментів» та перепон поки робота втілилась у результат.
«Ми вкотре нагадуємо, що злочини проти адвокатів не будуть залишені без покарання. Сподіваємось, що цей та інші приклади роботи Комітету «остудять гарячі голови». Разом з колегами тримаємо слово про невідворотність покарання за злочини проти адвокатів», – підкреслив В.Наум.