Blog

14.06.2022

В НААУ проаналізували, що законопроекти №7370 та №7370-1 підлягають доопрацюванню

У Верховній Раді України зареєстровано два проекти Закону про внесення змін до КПК щодо удосконалення досудового розслідування в умовах воєнного стану  (реєстр. № 7370 від 11.05.2022 р. та № 7370-1 від 22.05.2022 р.).

Метою прийняття законопроектів є забезпечення оперативності та ефективності розслідування злочинів в умовах воєнного стану, особливо у районах проведення активних бойових дій або максимально наближених до них територіях.

Вищезгадані законопроекти пропонують зокрема внести зміни щодо визначення порядку видачі трупа, освідування особи, затримання осіб, обрання або продовження строку тримання під вартою.

На запит Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності в НААУ проаналізували та підготували зауваження.

Профільний Комітет з кримінального права та процесу дійшов висновку, що продовження строку тримання особи під вартою на 120 днів, у випадку неможливості розгляду судом питання про продовження строку тримання під вартою, є завищеним. За 2 місяці може бути вирішено питання про зміну територіальної підсудності. Також висловлені позиції по повноваженнях прокурорів та слідчих суддів під час особливого режиму досудового провадження в умовах воєнного стану. Законопроекти визначають, що про рішення прийняті прокурором за першої можливості повідомляється прокурор вищого рівня, а також суд з наданням копій відповідних документів не пізніше 10 днів. В цьому питанні Комітет уточнює, що має повідомлятись керівник органу прокуратури вищого рівня. Додатково мають бути скориговані повноваження слідчого судді, суду за результатами розгляду повідомлень.

У зв’язку із цим, НААУ рекомендує допрацювати проекти Законів № 7370 та № 7370-1 з урахуванням поданих Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності зауважень та пропозицій.

Текст і фото підготовлені командою координатора комітетів НААУ

Законопроекти