16 червня в НААУ за ініціативою Комітету з питань інвестиційної діяльності та приватизації відбувся круглий стіл на тему: “Проблематика визначення ринкової (справедливої) вартості акцій при їх примусовому викупі в процедурі squeeze-out: проблемні аспекти судової практики та відповідність Європейським стандартам”.
Захід було проведено у співпраці з Комітетом з господарського права та процесу НААУ, Комітетом з експертного забезпечення адвокатської діяльності, що діє в складі НААУ, а також із Навчально-науковим юридичним інститутом Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та Лабораторією проблем корпоративного права НДІ приватного права і підприємництва ім. академіка Ф.Г. Бурчака Національної академії правових наук України. До обговорення також долучились судові експерти та Українське товариство оцінювачів.
Під час заходу експерти обговорили необхідність та наслідки впровадження у вітчизняне законодавство такого нового для України правового інституту як примусовий викуп акцій (squeeze-out). Крім того, було окреслено перелік проблемних аспектів судових експертиз під час визначення ринкової (справедливої) вартості акцій під час примусовому їхнього викупу в процедурі squeeze-out.
Також було досліджено досвід правового регулювання примусового викупу акцій у розвинутих країнах Європи, Азії та США. За результатами порівняльного аналізу та з урахуванням результатів впровадження squeeze-out в Україні сьогодні доповідачі звернули увагу на недосконалість вітчизняного законодавства, що і призвело до соціальної напруги між міноритарними та мажоритарними акціонерами, а відтак і до чисельних судових спорів між ними.
За наслідками обговорення були запропоновані шляхи вдосконалення законодавства, впровадження яких забезпечило б належне правове регулювання правового інституту примусового викупу акцій на рівні європейських стандартів, і, як наслідок, сприяло б досягненню соціальної злагоди в суспільстві та дотриманню прав як міноритарних, так і мажоритарних акціонерів.
Модератор заходу, адвокат, Голова Комітету з питань інвестиційної діяльності та приватизації, що діє у складі НААУ Олександр Задорожний подякував спікерам та виразив сподівання, що цей круглий стіл допоможе краще розібратися із тими новаціями, які є в процедурі squeeze-out.
Участь у заході взяли адвокати, представники Комітетів НААУ: Марія Орлик; д.ю.н., професор Університету ДФС Віолетта Федчишина, д.ю.н., професор Навчально-наукового юридичного інституту Прикарпатського Національного університету ім. С. Стефаника Анатолій Коструба; к.ю.н., доцент, завідувач Лабораторії проблем корпоративного права Науково-дослідного інституту приватного права і підприємництва імені академіка Ф. Г. Бурчака НАПрН України Ліліана Сіщук; завідувач лабораторії товарознавчих та економічних досліджень Львівського науково-дослідного інституту судових експертиз Міністерства юстиції України Остап Кудлатий; адвокат, менеджер департаменту корпоративного управління ДТЕК Євген Круть; член Експертної ради Українського товариства оцінювачів, Голова Представництва Експертної ради Українського товариства оцінювачів в Харківській області, заслужений експерт-оцінювач Андрій Чиркін; Голова Представництва Експертної ради Українського товариства оцінювачів в м. Києві та Київській області, заслужений експерт-оцінювач Олексій Амфітеатров.
Переглянути відеозапис круглого столу можна на сторінці НААУ у Facebook.
Текст і фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ