У НААУ відбувся круглий стіл на тему: “Міжнародний розшук Інтерполу через призму дотримання прав людини”

20.05.2021

У НААУ відбувся круглий стіл на тему: “Міжнародний розшук Інтерполу через призму дотримання прав людини”

17 травня у НААУ за ініціативою Комітету захисту прав людини відбувся Круглий стіл на тему: “Міжнародний розшук Інтерполу через призму дотримання прав людини”.

Під час заходу учасники обговорили проблеми, пов’язані із недотриманням прав людини у разі транскордонного переслідування за допомогою системи Інтерпол, наслідки зловживання системою Інтерполу, особливості стратегії захисту осіб у екстрадиційних справах, а також способи протидії незаконним політичним переслідуванням з використанням системи Інтерполу.

Зокрема адвокат, член Комітету захисту прав людини Дмитро Коноваленко розповів про проблеми кримінальних переслідувань Російською Федерацією громадян України на території тимчасово окупованого Криму та про необхідність втручання держави у протидію таким процесам на рівні Інтерполу. Крім того, адвокат під час свого виступу здійснив не лише аналіз статистики зловживань системою Інтерпол згідно доповідей ПАРЄ, а й аналіз  національних запобіжників від таких зловживань на прикладі США (Transnational Repression Accountability and Prevention Act).

Також учасники заходу порушили питання захисту біженців та осіб, які шукають притулку на території України. Спікери вважають, що ключовою проблемою є законодавчі прогалини та суперечність законодавства, які допускають затримання таких осіб за розшуком Інтерполу, незважаючи на те, що таке переслідування має політичні мотиви.

Своїм баченням проблематики, яка існує в контексті екстрадиції та запобіжних заходів поділились представники Офісу Генерального прокурора України. Зокрема представники Генпрокуратури зазначили про особливості роботи прокуратури під час проведення екстрадиційної перевірки, випадки відмови в екстрадиції та особливості застосування запобіжних заходів під час екстрадиційної процедури.

До обговорення теми круглого столу долучилися: адвокат, фахівець з міжнародного розшуку та екстрадиції в межах СНД, ЄС, партнер Юридичної компанії “Legal status” (м. Вільнюс, Литва) Олесь Міхалевіч; адвокат, спеціаліст із захисту біженців та екстрадиції Станіслав Красник, представники Департаменту міжнародно-правового співробітництва Офісу Генерального прокурора України,  заступники начальника відділу, прокурори: Дмитро Вегера та Дарина Шишман.

Текст та фото підготовлено командою координатора комітетів НААУ

Юридичні новини України