Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній справі

11.10.2024

Як має діяти КДКА, якщо суд скасував її рішення у дисциплінарній справі

Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія адвокатури регіону продовжує розглядати дисциплінарну скаргу після скасування судом рішення КДКА по суті дисциплінарної справи, якщо рішення про порушення дисциплінарної справи стосовно адвоката є діючим.

Таке розʼяснення надала Рада адвокатів України на запит голови КДКА Дніпропетровської обл. Олександра Самарця. Відповідне рішення від 20.09.2024 №51 оприлюднене на сайті НААУ.

Запит стосувався питання обов’язку КДКА продовжити розгляд скарги після скасування судом рішення КДКА.

Рада адвокатів України взяла до уваги своє попереднє рішення № 167 від 13.12.2019 яким раніше було роз’яснено, що КДКА, до якої надійшла заява (скарга) на дії адвоката та рішення за результатами розгляду якої було скасовано в судовому порядку з процедурних питань, зобов’язана розглянути зазначену заяву та завершити дисциплінарне провадження у межах тієї ж дисциплінарної справи. Тобто розгляд здійснюється відповідно до адреси робочого місця адвоката на час первісного звернення скаржника.

Також члени органу адвокатського самоврядування послалися на рішення РАУ

  • № 87 від 02.06.2018 «Про недопущення порушення судами незалежності інституту адвокатури, гарантій адвокатської діяльності, закріплених Конституцією України та Законом України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», під час слухання справ про оскарження рішень КДКА у дисциплінарній справі»;
  • № 83 від 11-12.08.2023 «Про затвердження роз’яснення щодо поширення прав та гарантій, передбачених статтею 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

Нагадаємо, відповідно до Закону «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» дисциплінарну справу стосовно адвоката не може бути порушено за заявою (скаргою), що не містить відомостей про наявність ознак дисциплінарного проступку адвоката.

Дисциплінарне провадження складається чотирьох стадій:

1) проведення перевірки відомостей про дисциплінарний проступок адвоката;

2) порушення дисциплінарної справи;

3) розгляд дисциплінарної справи;

4) прийняття рішення у дисциплінарній справі.

Рішення про порушення дисциплінарної справи або про відмову в порушенні дисциплінарної справи може бути оскаржено протягом тридцяти днів з дня його прийняття до ВКДКА або до суду.

Також адвокат чи особа, яка ініціювала питання про дисциплінарну відповідальність адвоката, має право оскаржити рішення у дисциплінарній справі протягом тридцяти днів з дня його прийняття до ВКДКА або до суду. Оскарження рішення не зупиняє його дії.

Джерело

Новини партнерів та ЗМІ