Як адвокату не згоріти на роботі: психолог поділилася порадами

06.02.2025

Як адвокату не згоріти на роботі: психолог поділилася порадами

Війна та пов’язані з нею виклики значно посилили психологічне навантаження на адвокатів. Вони щодня стикаються з людським горем, невизначеністю та стресом. Не дивно, що статистика свідчить про високий рівень емоційного вигорання захисників прав людини.

Національна асоціація адвокатів України за підтримки Міжнародної асоціації юристів (International Bar Association, IBA) 31 січня провела вебінар «Емоційне вигорання: як горіти та не згорати». Захід відбувся в рамках проєкту «Підтримка ментального здоров’я українських адвокатів під час війни».

Спікеркою вебінару була запрошена психологиня, гештальт-терапевтка Юлія Куделя, яка поділилася практичними порадами, які допоможуть адвокатам зберегти своє ментальне здоров’я та емоційну стійкість.

За її даними, дві третини адвокатів хоча б раз відчували симптоми професійного вигорання. Близько 28% страждають від депресії, а 19% – від тривожності.

Ю. Куделя розповіла про те, як проявляється професійне вигорання та які наслідки може мати. Вона також пояснила, як працює стрес та чому важливо вміти йому протистояти.

Особливу увагу було приділено практичним методам профілактики вигорання. Спікерка наголосила, що окрім загальних рекомендацій, адвокати можуть застосовувати й спеціальні (враховуючи особливості професії) методи для запобігання вигоранню:

  • планування та організація робочого часу. Встановлення чітких меж між роботою та особистим життям, вміння делегувати повноваження та розставляти пріоритети допоможуть зменшити відчуття перевантаження;
  • розвиток навичок саморегуляції. Освоєння технік релаксації, медитації або дихальних вправ допоможе швидко знімати стрес та відновлювати емоційний баланс;
  • звернення за професійною допомогою. Якщо відчуваєте, що не можете самотужки впоратися з емоційним вигоранням, не зволікайте зі зверненням до психолога або психотерапевта;
  • участь у заходах з підвищення ментального здоров’я: Вебінари, тренінги та інші заходи допоможуть отримати нові знання та навички для підтримки ментального здоров’я.

«Вебінар став важливим кроком на шляху до підвищення обізнаності адвокатів про проблему вигорання та необхідну підтримку, – відзначила координатор проекту  «Підтримка ментального здоров’я українських адвокатів під час війни» Ганна Удовенко. – І НААУ продовжує працювати над створенням сприятливих умов для професійної діяльності адвокатів, зокрема шляхом підтримки їх ментального здоров’я».

Новини партнерів та ЗМІ