Адвокатські запити: практика Комінтернівського районного суду Одеської області

28.07.2023

Адвокатські запити: практика Комінтернівського районного суду Одеської області

Справа № 504/2509/23

 

Номер провадження 3/504/1731/23

 

ПОСТАНОВА

 

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

 

05.07.2023 смт.Доброслав

Суддя Комінтернівського районного суду Одеської області Якимів А.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Ради адвокатів Київської області про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , яка займає посаду директора ТОВ «МОТОР-АВТО Україна», знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 5 ст. 212-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, –

ВСТАНОВИВ:

на розгляд Комінтернівського районного суду Одеської області надійшли матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ч. 5 ст. 212-3 КУпАП.

В судове засідання ОСОБА_1 не з`явилася, про причини неявки суд не повідомила, про розгляд справи повідомлялася належним чином, у спосіб надіслання судової повістки про виклик до суду засобами телефонного та електронного зв`язку, а також у спосіб розміщення офіційного повідомлення про виклик до суду на веб порталі «Судова влада України» за посиланням https://km.od.court.gov.ua/sud1515/pres-centr/novini/1445918/.

В судове засідання потерпілий ОСОБА_2 не з`явився, надав суду пояснення по суті протоколу про адміністративне правопорушення, просив суд притягнути ОСОБА_3 до передбаченої законом відповідальності.

Рішенням Європейського суду з прав людини від 03 квітня 2008 року у справі «Пономарьов проти України» наголошено, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження. З отриманих судом матеріалів, в тому числі даних протоколу про адміністративне правопорушення, вбачається, що особі, яка притягається до адміністративної відповідальності, було відомо про факт складення відносно неї протоколу про адміністративне правопорушення та подальший розгляд справи в суді.

Незважаючи на вказані обставини, особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, протягом тривалого часу станом розгляду справи не цікавилась, в судове засідання не з`явилась.

Отже, ОСОБА_3 є такою, що повідомлена про день та час розгляду справи належним чином, а судом вжито всіх заходів, щодо надання останній можливості брати участь у судовому засіданні.

Таким чином, суд приходить до висновку, що справу про адміністративне правопорушення можливо розглянути за відсутності ОСОБА_3 .

Розглянувши матеріали провадження, об`єктивно дослідивши всі обставини справи суд приходить до висновку, що ОСОБА_1 надала неповну інформацію, у відповідь на адвокатський запит, відповідно до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, зокрема не надала запитувану інформацію, щодо п. 5 адвокатського запиту №14/04 адвоката Костюченко О.В. у листі від 24.04.2023 №24.04_1, а тому в її діях наявний склад адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП, що підтверджується даними:

-протоколу про адміністративне правопорушення серії КС №00287 від 12.06.2023, згідно якого 14.04.2023 для отримання інформації, з метою надання правничої допомоги, у відповідності до ЗУ «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» адвокат Костюченко О.В. звернувся з адвокатським запитом №14/04 до керівника ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА». Директор ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» ОСОБА_1 зобов`язана була надати повну інформацію у відповідь на адвокатський запит адвоката Костюченко О.В., або аргументовано відмовити в наданні інформації, у разі якщо доступ до такої інформації обмежений. Листом від 24.04.2023 №24.04_1 за підписом директора ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» ОСОБА_1 було надано неповну інформацію на адвокатський запит адвоката Костюченко О.В. Так, не була надана інформація на питання зазначених у п. 1 п. 4-6 адвокатського запиту №14/04;

-копії адвокатського запиту №14/04, згідно якого адвокат Костюченко О.В. запитував у ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» наступну інформацію/документи: 1. про наявність у ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» договірних зобов`язань з ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», щодо отримання розпорядження на контейнер MAEU9186655 (дозволу на отримання вантажу – транспортного засобу марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VІN-код (номер шасі (кузову) НОМЕР_1 ); надати належним чином завірену копію відповідного документа, яким встановлені договірні зобов`язання між ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» та ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА». У разі відсутності таких зобов`язань з ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» прошу зазначити про це. 2. Про наявну у розпорядженні ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» інформацію про покупця транспортного засобу марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VIN-код (номер шасі (кузову): НОМЕР_1 , яким являється ОСОБА_4 за попереднім договором купівлі продажу транспортного засобу ПКП 8829 від 27.09.2021р. укладеним з ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ». 3. Про причину не інформування ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» та/або покупця транспортного засобу – ОСОБА_4 про вивантаження 22.02.2022 р. з судна на склад порту контейнера MAEU9186655 з транспортним засобом марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VIN-код (номер шасі (кузову) НОМЕР_1 ) та про умови/дії, виконання яких необхідно для отримання покупцем зазначеного транспортного засобу. У разі здійснення вказаного інформування про вивантаження вантажу прошу надати відповідні підтверджуючі документи. 4. Про всі фінансові та інші умови Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» чи будь-яких інших осіб/суб`єктів, виконання яких є необхідним для отримання покупцем, ОСОБА_4 , транспортного засобу марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VIN-код (номер шасі (кузову) НОМЕР_1 ), який перебуває в контейнері MAEU9186655 із наведенням найменувань відповідних призначень платежів та структури всіх складових, окремо фінансової складової щодо суми та періоду нарахованих штрафних санкцій за вчасне не отримання ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» розпорядження на контейнер MAEU9186655 (дозволу на отримання вантажу). Інформацію прошу надати разом із відповідними розрахунковими документами (рахунками-фактурами калькуляціями тощо). 5. Про правові підстави пропонування ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» в роботу вантаж контейнера MAEU9186655 Товариству з обмеженою відповідальністю “КАРС.ОПТИМУМ» згідно запиту від 01.03.2023 р. за інформацією наданою портовим оператором ТОВ «ДП ВОРЛ, ТІС ПІВДЕННИЙ» згідно листа вих. №2903/03 від 29.03.2023. 6. Копії товаросупровідних документів на вантаж (транспортний засіб марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VIN-код (номер шасі (кузову)): НОМЕР_1 який було завезено на територію Морського торговельного порту «Південний» в контейнер MAEU9186655 на судні SAFMARINE NOKWANDA, рейс номер № НОМЕР_2 , вивантажений судна на склад 22 лютого 2022 року.

– копії поштового відправлення адвокатського запиту вих. № 14/04 на адресу місця знаходження ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА», а саме квитанцією про поштове відправлення та описом цінних вкладень та накладною №8210007935955;

– копії листа ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» вих. №24.04_1 за підписом директора Товариства, ОСОБА_1 , відповідно якого ОСОБА_1 надала наступну відповідь на адвокатський запит: ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» здійснює експедиторську діяльність па території України. Підприємство ніколи не перебувало у жодних правовідносинах із громадянином ОСОБА_4 . У підприємства також відсутні будь-які документи, що підтверджують право власності ОСОБА_4 на автомобіль марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_3 , 2017 року випуску. Зазначений транспортний засіб дійсно перебував в експедируванні ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» за замовленням клієнта ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» (м. Київ. Столичне шосе, буд. 101-В, 43764369). Враховуючи, що ОСОБА_4 не був замовником послуг щодо експедирування зазначеного автомобіля, а за наявною у підприємства інформацією, власником автомобіля марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , 2017 року випуску і замовником його експедирування є ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», передача будь-кому запитаних копій примірників документів та інформації щодо експедирування Товариством транспортного контейнера MAKU9186655 з вантажем транспортним засобом марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_6 , 2017 року випуску, можлива або за розпорядженням ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», або за відповідним рішенням суду.

– копії пояснень наданих ОСОБА_1 раді адвокатів Київської області від 25.05.2023, згідно яких ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» ніколи не перебувало у жодних правовідносинах із громадянином ОСОБА_4 , інтереси якого представляє адвокат Костюченко О.В. У підприємства також відсутні будь-які документи, що підтверджують право власності ОСОБА_4 на автомобіль марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_1 , 2017 року випуску. Натомість, зазначений транспортний засіб дійсно перебував в експедируванні ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» за замовленням клієнта ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» (м. Київ, Столичне шосе, буд. 101-В, 43764369). Повідомила, що укладений їхнім підприємством Договір транспортного експедирування з клієнтом ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» містить умову про конфіденційність, відповідно до якої текст Договору, будь-які матеріали, інформація та відомості, які стосуються виконання цього Договору, є конфіденційними і не можуть передаватися третім особам без попередньої письмової згоди іншої Сторони Договору, крім випадків, коли таке передавання пов`язане з одержанням офіційних дозволів, документів для виконання Договору або оплати податків, інших обов`язкових платежів, а також у випадках, передбачених чинним законодавством України, яке регулює зобов`язання Сторін цього Договору. Таким чином, ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», з яким у ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» укладено Договір, було обмежено доступ до інформації, запитаної адвокатом Костюченком О.В. (інформація з обмеженим доступом). ОСОБА_4 , інтереси якого представляє адвокат Костюченко О.В., не був замовником послуг щодо експедирування зазначеного автомобіля, а за наявною у підприємства інформацією, власником автомобіля марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_3 , 2017 року випуску і замовником його експедирування є ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», тому передача будь-кому інформації з обмеженим доступом – копій примірників документів та інформації щодо експедирування Товариством транспортного контейнера МДЕП9186655 з вантажем «транспортним засобом марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_1 . 2017 року випуску, можлива виключно або за бажанням (згодою) ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», або за відповідним рішенням суду.

Згідно ст. 9 КУпАП адміністративним правопорушенням (проступком) визнається протиправна, винна (умисна або необережна) дія чи бездіяльність, яка посягає на громадський порядок, власність, права і свободи громадян, на встановлений порядок управління і за яку законом передбачено адміністративну відповідальність.

Згідно з вимогами ст. 245 КУпАП завданнями провадження в справах про адміністративні правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об`єктивне з`ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом.

Відповідно ст. ст. 251,252 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення, є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, свідків, а також іншими документами. При цьому орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.

Згідно ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім`я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.

Диспозицією ч. 5 ст. 212-3 КУпАП передбачена адміністративна відповідальність неправомірну відмову в наданні інформації, несвоєчасне або неповне надання інформації, надання інформації, що не відповідає дійсності, у відповідь на адвокатський запит, запит кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, її палати або члена відповідно доЗакону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”.

За змістом положень статті 24 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, адвокатський запит – письмове звернення адвоката до органу державної влади, органу місцевого самоврядування, їх посадових та службових осіб, підприємств, установ і організацій незалежно від форми власності та підпорядкування, громадських об`єднань про надання інформації, копій документів, необхідних адвокату для надання правової допомоги клієнту.

Судом встановлено неповне надання інформації директором «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» ОСОБА_1 , у відповідь на адвокатський запит відповідно до Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, зокрема не надання запитуваної інформацію, щодо п. 5 адвокатського запиту №14/04 адвоката Костюченко О.В. у листі від 24.04.2023 №24.04_1, оскільки, як у відповіді на адвокатський запит, так і у поясненнях наданих РАУ, відповідь, щодо 5 питання адвокатського запиту взагалі відсутня, які і відсутні дані про віднесення інформації про правові підстави пропонування ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» в роботу вантаж контейнера MAEU9186655 Товариству з обмеженою відповідальністю “КАРС ОПТИМУМ» до інформації з обмеженим доступом.

Щодо формулювання фабули адміністративного правопорушення РАУ, в протоколі про адміністративне правопорушення, в частині не надання відповіді на п. 1, 4 та 6 адвокатського запиту, то в цій частині судом встановлено відсутність порушень ОСОБА_1 Закону України “Про адвокатуру та адвокатську діяльність”, з огляду на таке.

Першим питанням, що зазначене у адвокатському запиті адвоката Костюченка О.В. є надання інформації про наявність у ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» договірних зобов`язань з ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», щодо отримання розпорядження на контейнер MAEU9186655 (дозволу на отримання вантажу – транспортного засобу марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VІN-код (номер шасі (кузову) НОМЕР_1 ); надати належним чином завірену копію відповідного документа, яким встановлені договірні зобов`язання між ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» та ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА». У разі відсутності таких зобов`язань з ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», прошу зазначити про це. 4 та 6 питання адвокатського запиту стосувалось всіх фінансових та інших умов Товариства з обмеженою відповідальністю «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» чи будь-яких інших осіб/суб`єктів, виконання яких є необхідним для отримання покупцем, ОСОБА_4 , транспортного засобу марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VIN-код (номер шасі (кузову) НОМЕР_1 ), який перебуває в контейнері MAEU9186655 із наведенням найменувань відповідних призначень платежів та структури всіх складових, окремо фінансової складової щодо суми та періоду нарахованих штрафних санкцій за вчасне не отримання ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» розпорядження на контейнер MAEU9186655 (дозволу на отримання вантажу), копії товаросупровідних документів на вантаж (транспортний засіб марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VIN-код (номер шасі (кузову)): НОМЕР_1 який було завезено на територію Морського торговельного порту «Південний» в контейнер НОМЕР_7 на судні SAFMARINE NOKWANDA, рейс номер № НОМЕР_2 , вивантажений судна на склад 22 лютого 2022 року.

У відповіді на адвокатський запит директором товариства вказано, що транспортний засіб дійсно перебував в експедируванні ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» за замовленням клієнта ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», за наявною у підприємства інформацією, власником автомобіля марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_4 , НОМЕР_5 , 2017 року випуску і замовником його експедирування є ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ». Копій примірників документів та інформації щодо експедирування Товариством транспортного контейнера МДЕП9186655 з вантажем «транспортним засобом марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_1 . 2017 року випуску, можлива виключно або за бажанням (згодою) ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», або за відповідним рішенням суду. У поясненнях наданих ОСОБА_1 раді адвокатів Київської області від 25.05.2023, вказано ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» ніколи не перебувало у жодних правовідносинах із громадянином ОСОБА_4 , інтереси якого представляє адвокат Костюченко О.В. У підприємства також відсутні будь-які документи, що підтверджують право власності ОСОБА_4 на автомобіль марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_1 , 2017 року випуску. Натомість, зазначений транспортний засіб дійсно перебував в експедируванні ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» за замовленням клієнта ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» (м. Київ, Столичне шосе, буд. 101-В, 43764369). Повідомила, що укладений їхнім підприємством Договір транспортного експедирування з клієнтом ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» містить умову про конфіденційність, відповідно до якої текст Договору, будь-які матеріали, інформація та відомості, які стосуються виконання цього Договору, є конфіденційними і не можуть передаватися третім особам без попередньої письмової згоди іншої Сторони Договору, крім випадків, коли таке передавання пов`язане з одержанням офіційних дозволів, документів для виконання Договору або оплати податків, інших обов`язкових платежів, а також у випадках, передбачених чинним законодавством України, яке регулює зобов`язання Сторін цього Договору. Таким чином, ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», з яким у ТОВ «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» укладено Договір, було обмежено доступ до інформації, запитаної адвокатом Костюченком О.В. (інформація з обмеженим доступом). ОСОБА_4 , інтереси якого представляє адвокат Костюченко О.В., не був замовником послуг щодо експедирування зазначеного автомобіля, а за наявною у підприємства інформацією, власником автомобіля марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_3 , 2017 року випуску і замовником його експедирування є ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», тому передача будь-кому інформації з обмеженим доступом – копій примірників документів та інформації щодо експедирування Товариством транспортного контейнера МДЕП9186655 з вантажем «транспортним засобом марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE, VIN НОМЕР_1 . 2017 року випуску, можлива виключно або за бажанням (згодою) ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», або за відповідним рішенням суду.

Відповідно до ч. 2 ст. 24 ЗУ “Про адвокатуру та адвокатську діяльність” орган державної влади, орган місцевого самоврядування, їх посадові та службові особи, керівники підприємств, установ, організацій, громадських об`єднань, яким направлено адвокатський запит, зобов`язані не пізніше п`яти робочих днів з дня отримання запиту надати адвокату відповідну інформацію, копії документів, крім інформації з обмеженим доступом і копій документів, в яких міститься інформація з обмеженим доступом.

За таких обставин, Товариство надало відповідь, щодо наявності договірних зобов`язань з ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ», щодо отримання розпорядження на контейнер MAEU9186655 (дозволу на отримання вантажу – транспортного засобу марки LINCOLN, модель МКС PREMIERE рік випуску 2017 року, VІN-код (номер шасі (кузову) НОМЕР_1 ), повідомило про власника такого автомобіля, яким є ТОВ «ВЕЗЕМ ШИППІНГ» та зазначило про обмеження доступу до іншої запитуваної інформації копій документів, щодо договірних зобов`язань, щодо виконання цих договірних зобов`язань, а тому порушень, щодо надання відповіді в частині 1, 4 та 6 пункту адвокатського запиту судом не встановлено.

Незважаючи на вказані обставини, неповне надання інформації директором «МОТОР-АВТО УКРАЇНА» ОСОБА_1 , щодо п. 5 адвокатського запиту №14/04 адвоката Костюченко О.В. у листі від 24.04.2023 №24.04_1, саме по собі утворює об`єктивну сторону адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП, а тому вина ОСОБА_1 у вчиненні даного адміністративного правопорушення є доведене, кваліфікація її дій вірна.

При накладенні стягнення суд враховує характер вчиненого правопорушення, особу порушника, ступінь його вини, майновий стан, обставини, що пом`якшують і обтяжують відповідальність, та вважає, що до ОСОБА_1 слід застосувати адміністративне стягнення у виді штрафу.

Відповідно до ст.40-1КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладене таке стягнення.

Керуючись ст.ст.27, ч. 5 ст.212-3,251,256 КУпАП, суддя, –

ПОСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 , яка займає посаду директора ТОВ «МОТОР-АВТО Україна», знаходиться за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Визирка, вул. Олексія Ставніцера, 60, корп. 1, кімната 3, визнати винуватою у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 5 ст. 212-3 КУпАП та накласти на неї адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 25 (двадцять п`ять) неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 425 (чотириста двадцять п`ять) гривень.

Стягнути з ОСОБА_1 , яка займає посаду директора ТОВ «МОТОР-АВТО Україна», знаходиться за адресою: Одеська область, Одеський район, с. Визирка, вул. Олексія Ставніцера, 60, корп. 1, кімната 3 на користь держави судовий збір в сумі 536,8 (п`ятсот тридцять шість) гривень (вісімдесят) копійок.

Відповідно до ч. 1ст.307 КУпАПштраф має бути сплачений не пізніш як через п`ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтею 300-1 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови не пізніш, як через п`ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.

Роз`яснити, що у випадку несплати накладеного на нього штрафу у передбачений законом строк, до нього можуть бути застосовано подвійне стягнення штрафу в порядкуст. 308 КУпАП, тобто у випадку примусового виконання постанови суду.

Реквізити для сплати штрафу і судового збору розміщені на офіційному веб порталі «Судова влада» – https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/zbir/ та https://km.od.court.gov.ua/sud1515/gromadyanam/tax/.

Постанова може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови до Одеського апеляційного суду через Комінтернівський районний суд Одеської області.

Суддя А. В. Якимів

Судова практика (адмінпротоколи)