Blog

11.01.2022

Адвокати домоглися закриття провадження, що обмежує права клієнта

Експерти Адвокатського бюро «Євгена Пеліхоса» довели, що можна боротись із затягнутими кримінальними провадженнями, якщо докласти максимум зусиль в інтересах клієнта.

Загалом кримінальні провадження, що здійснюються без повідомлення про підозру та внесені до ЄРДР до 2018 року, досі створюють великі проблеми через відсутність в адвокатів ефективних і надійних механізмів впливу на прийняття стороною обвинувачення необхідних клієнту рішень.
 
АБ «Євгена Пеліхоса» надавало правову допомогу клієнту в одній з таких справ. 1,5 року знадобилося, аби, доклавши всіх можливих зусиль і вчинивши законні дії, отримати рішення про закриття кримінального провадження щодо клієнта, але без вручення повідомлення про підозру.
 
За допомогою сотень запитів, скарг, клопотань і звернень юристам бюро вдалося встановити наявність у клієнта правового статусу «іншої особи, права якої обмежуються у кримінальному провадженні». Як наслідок, сторону обвинувачення зобов’язано повернути тимчасово вилучене майно. Також суд установив порушення розумних строків досудового розслідування.
 
Зрештою було знижено рівень важливості провадження в підслідності — з головного слідчого до районного управління, а згодом провадження взагалі визнано неактуальним.
 
Наслідком стала постанова про закриття провадження через відсутність складу кримінального правопорушення.
 
Новини партнерів та ЗМІ