День, який не святкуємо, а лише відзначаємо…

21.12.2023

День, який не святкуємо, а лише відзначаємо…

Здається, ще зовсім недавно День адвокатури був головним святом усіх адвокатів. Цього дня завжди лунали жарти про те, що до адвокатів неодмінно має завітати Святий Миколай з обов’язковими подарунками для захисників.

Та й саме значення слова “захисник” було іншим. Без військового забарвлення, але неодмінно через розуміння того, що захист – це непорушність прав та свобод, це відсіч бездушній машині примусу, це повне неприйняття сваволі та боротьба за незалежність.

Парадоксально, але хоч цього року Святий Миколай і “пішов” до інших, самі адвокати це сприймають як абсолютну справедливість, бо 6 грудня – це ще й День Збройних Сил України. Теж захисників, хоч й інших за своєю природою, але з тими самими як і у адвокатів принципами та ідеями про свободу, незалежність та справедливість.

Мабуть, така вже доля справжнього Захисника – боротись до останнього, незважаючи ні на що.

І тому символічно, що захід, який зібрав адвокатів Київської області 19 грудня 2023 року в столичному Центрі сучасного мистецтва М17, розпочався з хвилини мовчання на знак пошани воїнів, які поклали своє життя у війні з орками.

Голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко у вітальному слові так і сказав: “поки що, це день, який ми не святкуємо, а лише відзначаємо, бо пам’ять – це теж зброя”.

І дійсно, пам’ятних моментів цього дня було багато.

Це і щемливий виступ Дмитра Лінартовича, відомий усім своїм голосом Шкіпера з мультику “Мадагаскар”, а зараз – він воїн ЗСУ.

Це і вражаючі результати благодійного аукціону, під час якого адвокати Київської області змагались за те, хто виставить найбільшу суму за гільзу від снаряду, підписану воїнами, які зараз перебувають “на нулі”.

Це і презентація Звіту Комітету захисту гарантій адвокатської діяльності за 2023 рік, у якому були зібрані усі моменти, коли колеги ставали на захист адвокатів уже тут в тилу.

Це і нагородження адвокатів почесними відзнаками, грамотами та орденами.

В тому числі й від самих військових – за активну участь органів адвокатського самоврядування Київщини у волонтерській діяльності.

Але найголовніше, що цього дня всі адвокати абсолютно щиро бажали один одному Перемоги. Адже після Перемоги буде й воля, й свобода, й держава – і адвокати будуть їх захищати так само завзято, як ЗСУ сьогодні – Україну. А день адвокатури тоді знову стане мирним і веселим святом.

Фото заходу – за посиланням

Новини партнерів та ЗМІ