Допустимим доказом повноважень адвоката як особи, що підписала касаційну скаргу, є лише довіреність або ордер

01.12.2021

Допустимим доказом повноважень адвоката як особи, що підписала касаційну скаргу, є лише довіреність або ордер

Відбувся круглий стіл «Аналіз судової практики щодо застосування ГПК України та вирішення спорів щодо відповідальності за порушення зобов’язань», організований судовою палатою для розгляду справ щодо земельних відносин та права власності Касаційного господарського суду у складі Верховного Суду (відповідно до Плану роботи КГС ВС на 2021 рік) за участю суддів Північно-західного апеляційного округу.

Про це повідомляє прес-служба Судової влади.
 
Суддя КГС ВС Іван Міщенко зупинився на питанні представництва інтересів сторін у судовому процесі адвокатом і самопредставництва, а також відшкодування витрат на правничу допомогу. Він наголосив, що представництво в суді фактично є правовідносинами, де представник виступає від імені довірителя та набуває для нього права / обов’язки в суді. Окрему увагу спікер приділив повноваженням адвоката й документам, які посвідчують його повноваження на надання правової допомоги, та зауважив, що в господарському судочинстві згідно з вимогами ст. 60 ГПК України допустимим доказом повноважень адвоката як особи, що підписала касаційну скаргу, є лише довіреність або ордер.
 
Крім того, суддя КГС ВС нагадав, що однією з основних засад господарського судочинства є відшкодування судових витрат сторони, на користь якої ухвалено судове рішення (п. 12 ч. 3 ст. 2 ГПК України). Мета впровадження цього принципу – забезпечення особі можливості ефективно захистити свої права в суді та захиститися в разі подання до неї необґрунтованого позову, а також стимулювання сторін до врегулювання спору в досудовому порядку. Доповідач розповів і про визначення розміру судових витрат, що підлягають розподілу між сторонами, та про зменшення суми судових витрат на професійну правничу допомогу.
 
Новини партнерів та ЗМІ