Набрав чинності закон, що дозволяє обрати суд у спорах з іноземним елементом

17.10.2022

Набрав чинності закон, що дозволяє обрати суд у спорах з іноземним елементом

Учасники приватноправових відносин з іноземним елементом можуть укласти угоду про вибір суду, якою визначити підсудність справ у спорах, що виникли або можуть виникнути між ними.

Таку можливість передбачено законом «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з ратифікацією Конвенції про угоди про вибір суду» від 21.09.2022 №2627-IX, інформує «Закон і Бізнес».

Ним також передбачено, що угода про вибір суду укладається у письмовій формі незалежно від місця її укладення. Угода про вибір суду, якою обрано суд України, укладається у письмовій формі відповідно до закону України. Утім, така угода не може передбачати зміну виключної підсудності справи з іноземним елементом судам України.

Законом застережено, що недійсність правочину, складовою частиною якого є угода про вибір суду, не тягне за собою недійсність угоди про вибір суду. Підсудність справ з іноземним елементом визначається на момент відкриття провадження, навіть якщо згодом підстави для такої підсудності відпали або змінилися.

Водночас, суд має відмовити у відкритті провадження, якщо в юрисдикційному органі іноземної держави є справа із спору між тими самими сторонами, про той самий предмет і з тих самих підстав, і про наявність таких підстав суду стало відомо до відкриття провадження у справі. Якщо ж про це стало відомо після відкриття провадження, суд має залишити позов без розгляду.

 

Новини партнерів та ЗМІ