Оцінка та відшкодування шкоди, заподіяної російською війною: результати конференції

22.08.2022

Оцінка та відшкодування шкоди, заподіяної російською війною: результати конференції

В результаті розв’язання РФ гібридної війни у 2014 році та її перехід в злочинну, криваву війну в лютому 2022 року, Україна опинилася на першій лінії вогню, на передовій боротьби всього цивілізованого світу проти такого явища як рашизм.

19 серпня 2022 року за ініціативи Ради адвокатів Київської області спільно з Київським науково-дослідним інститутом судових експертиз Міністерства юстиції України, Українським науково-дослідним інститутом спеціальної техніки та судових експертиз СБУ та ДВНЗ «Київський національний економічний університет імені Вадима Гетьмана» було проведено Міжнародну науково-практичну конференцію «Оцінка та відшкодування шкоди, заподіяної веденням агресивної війни російською федерацією проти України».

Захід проходив у змішаному форматі (живе спілкування та онлайн-відеоконференція).

Наше сьогоднішнє протистояння з росією сягає своїм корінням в сиву давнину і за своєю сутністю є війною двох цивілізацій: ординської та європейської. Саме тому лють нашого ворога несе такі масштабні руйнування та знищення.

Метою заходу стало обговорення особливостей фіксації воєнних злочинів, встановлення та доказування причинно-наслідкового зв’язку між винними діями агресора та наслідками у вигляді спричиненої шкоди, актуальних питань експертного забезпечення виявлення та визначення шкоди, заподіяної збройною агресією російської федерації проти України.

Зі вступними промовами на конференції виступили представники Ради адвокатів Київської області – Євгенія Вакуленко, заступник Голови науково-практичної Ради адвокатів Київської області, та Олег Чернобай, член Ради адвокатів Київської області, а також експерти – Олександр Рувін, директор Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, й Андрій Свінцицький, директор Українського НДІ спеціальної техніки та судових експертиз СБУ.

На сьогодні всі верстви населення нашої країни об’єднані задля спільної мети – примусити агресора платити за криваві злочини скоєні в Україні. 

Саме тому, одним із центральних питань конференції було обговорення можливих дієвих механізмів відшкодування шкоди заподіяної агресором та пошук фінансових джерел для відновлення України.

На конференції за один круглий стіл для обговорення наболілих питань зібралися судді Касаційного кримінального суду, Касаційного цивільного суду, Касаційного господарського суду у складі Верховного суду, працівники Офісу генерального прокурора України, Служби безпеки України, Державного бюро розслідувань, експерти ІСТЕ СБУ та КНДІСЕ, провідні науковці КНЕУЄ, адвокати та американські колеги.

В результаті обговорень за участі провідних зарубіжних колег сформовано концептуальні пропозиції до Дорожньої карти притягнення РФ до політичної, кримінально-матеріальної відповідальності за розв’язування глобальної, злочинної війни проти України.

Всі матеріали за підсумками роботи Міжнародної науково-практичної  конференції будуть опубліковані в збірнику матеріалів і тез доповідей. 

За результатами проведеного обговорення напрацьовано ряд пропозицій, які дозволять створити дієві механізми для притягнення агресора до відповідальності. Спільно створений документ, який, після його підписання активними учасниками конференції, буде передано до профільних Комітетів Верховної Ради України. 

 

 
Юридичні новини України