10-11 вересня у Чернівцях відбудеться засідання Ради адвокатів України, на якому обговорять перешкоди незалежній адвокатській діяльності, несумісність набуття статусу адвоката у практиці ВС та подальше вдосконалення кваліфікаційних і дисциплінарних процедур.
Про це повідомляє прес-служба НААУ, передає «Закон і Бізнес».
Під час заходу РАУ розгляне проект змін до Положення про організацію та порядок проходження стажування для отримання свідоцтва про право на заняття адвокатською діяльністю; надасть роз’яснення щодо суб’єкта оскарження рішення КДКА про допуск особи до кваліфікаційного іспиту та видачу їй свідоцтва про його успішне проходження. Представлять свої напрацювання робочі групи: з питань імплементації положень Концепції реформування процедури складення кваліфікаційного іспиту; з питань підготовки методологічних основ стажування; а також з питань, порушених у листі Голови КДКА Одеської області Рудницької Н.А. щодо внесення змін до Регламенту, Положення КДКА регіону та Положення про порядок прийняття та розгляду скарг щодо неналежної поведінки адвоката, яка може мати наслідком його дисциплінарну відповідальність. А заступник Голови НААУ, РАУ Валентин Гвоздій презентує Концепцію навчання членів органів адвокатського самоврядування.
Також розглянуть кілька питань, які стосуються визнання несумісності набуття статусу адвоката у практиці Верховного Суду та внесення відповідних змін до рішень Ради адвокатів України.
Низка питань стосуватиметься адвокатської практики і перешкод незалежній адвокатській діяльності. Зокрема, РАУ пояснить алгоритм дій у разі допиту адвоката в якості свідка, що створює перешкоди адвокатській діяльності; розкаже про можливість визнати зловживання правом на звернення зі скаргами до КДКА регіону дисциплінарним проступком адвоката; заслухає Робочу групу щодо участі захисника у кримінальному провадженні, яке містить інформацію, що є державною таємницею; та розгляне правовому позицію з питань втручання суддів у свободу договору адвоката на правову допомогу та реалізації дискреційних повноважень при односторонній відмові адвоката від виконання доручення у контексті дотримання адвокатом Правил адвокатської етики.
Окрім цього, планується визначитися зі скликанням наступного з’їзду адвокатів для призначення адвоката до складу органу прокуратури, що здійснює дисциплінарне провадження.
Детальніше з питаннями порядку денного можна ознайомитися на офіційному сайті НААУ.