Робоча самопрезентація адвоката

27.01.2022

Робоча самопрезентація адвоката

Під час заходу з підвищення кваліфікації для адвокатів у Вищій школі адвокатури на тему: “Робоча самопрезентація адвоката” Гавриш Ганна – тренер з риторики, медіаконсультант розповіла про ефективні методи самопрезентації та їх практичне застосування.

Участь у різноманітних заходах та нетворкінг – це дуже хороший спосіб напрацювати свою самопрезентацію і сміливість у цьому.
 
Порада від лектора, що варто робити під час таких заходів?
 
Знайомитися першим. Адже в такому ключі, коли у нас самопрезентація в контексті нетворкінгу (розширення вашого соціального кола), там якраз потрібно сказати трохи більше, ніж робоче. Підійде буквально все, будь-яке ваше хобі.
 
Коли ви ведете самопрезентацію у форматі нетворкінгу, найперше завдання – це актуалізувати цю зустріч та справити позитивне враження, аби людина вас запам’ятала.
 
Публічні виступи, де ви презентуєте себе – це другий і важливий пункт самопрезентації.
 
Навіть виступ з доповіддю у вашій робочій сфері допомагає людині прорекламувати себе.
 
Знайомство з клієнтом теж має елемент самопрезентації. Швидше за все, певну частину своєї біографії вам потрібно буде розповісти.
 
Інша справа, що, можливо, клієнти вже знають певну інформацію про вас, але це не виключає того, що і вам самому треба щось про себе розповісти, аби справити позитивне враження.
 
Зробити універсально хорошу презентацію – це вже зробити щось. Адже ви попіклувалися про те, що це максимум, далі від вас нічого не залежить.
 
Адже, у разі, якщо ваша самопрезентація не готова і вам доводиться щоразу імпровізувати, то ви отримуєте стрес.
 
Фраза для натхнення: “Я” стає собою при зустрічі з “Ти”. Це складна фраза. Але вона означає те, що, коли ми живемо самі, поруч з собою, бачимо себе по-одному. Далі, коли ми виходимо в люди і нам потрібно щось сказати, ми стикаємося з реальністю.
 
Іншими словами, самопрезентація – це дозвіл іншим людям заглянути всередину вас.
 
Важливо включатися в процес контакту і залишати свої переживання та емоції позаду, адже при комунікації з людьми нас зчитують. І не тільки за змістом, але й за формою і подачею. Тому, дуже важливий не тільки текстовий план, але й план того, що ви транслюєте собою. Отже, коли ви готуєте самопрезентацію, ви готуєте не лише текст, але й глибоке повідомлення – що ви хочете, щоб людина відчула у контексті з вами.
 
Адвокат повинен випромінювати відчуття, що йому можна довіритися, з ним спокійно, він візьме на себе відповідальність. Це те, що клієнт зазвичай хоче, аби адвокат йому транслював.
 
Ви можете не казати при знайомстві з клієнтом, що ви зробите максимум, але ви даєте цю інформацію внутрішньо, ви про це не говорите, але ви це відчуваєте.
 
4 запитання, які є важливими для повноцінної самопрезентації
  1. Хто ви?
  2. Чим займаєтеся?
  3. Чому ви це робите?
  4. За чим до вас звертаються люди?
 
Людині складно визнавати свої досягнення і є певна думка, що самопрезентація – це про власну похвалу. Але, якщо про вас ніхто не скаже і ви про себе нічого не скажете, то про вас неможливо буде дізнатися.
 
Друга проблема – це перехвалити. Коли люди починають багато нашаровувати на свою презентацію. Тоді ви матимете протилежний ефект, адже аудиторія не любить, коли людина хвалиться.
 
Які критерії допоможуть піти нам не вниз і не вгору.
  • Правда
  • Факти
  • Цифри
 
Адже вони працюють і їх можна перевірити.
 
Новини партнерів та ЗМІ