Верховний Суд опублікував огляд актуальної судової практики палат і об’єднаної палати ККС ВС за 2021 рік

21.02.2022

Верховний Суд опублікував огляд актуальної судової практики палат і об’єднаної палати ККС ВС за 2021 рік

Пропонуємо вам ознайомитися з оглядом актуальної судової практики палат і об’єднаної палати Касаційного кримінального суду у складі Верховного Суду за 2021 рік.
 
В огляді зібрано найважливіші правові позиції палат і об’єднаної палати ККС ВС за 2021 рік, які для зручності користування систематизовано за назвами розділів Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України.
 
Правові позиції стосувалися, зокрема, таких аспектів:
  • призначення покарання за сукупністю злочинів і сукупністю вироків;
  • встановлення матеріальної шкоди як ознаки складу кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 176 КК України;
  • кваліфікація розбою, вчиненого шляхом опосередкованого проникнення до житла, іншого приміщення чи сховища, до якого немає вільного доступу;
  • форма рішення про призначення прокурора (групи прокурорів) для здійснення процесуального керівництва в конкретному кримінальному провадженні;
  • часові межі складання, затвердження, вручення та безпосереднього направлення до суду обвинувального акта;
  • процесуальні можливості постановлення судом ухвал, які не вирішують справи по суті, однак звертають увагу уповноважених органів на встановлені у кримінальному провадженні факти порушення закону, що потребують належного реагування. 
 
Огляд вміщує й інші, не менш важливі правові позиції, сформульовані палатами й об’єднаною палатою ККС ВС упродовж 2021 року. 
 
Юридичні новини України