Blog

19.09.2022

Від Міннесоти – до адвокатів Київщини з турботою та увагою: про візит американської колеги

16 вересня 2022 року з ознайомчим візитом до адвокатів Київської області навідалась американська адвокатка Барбара Дж. Гісласон з  Міннесоти. В Україні вона перебувала на запрошення голови Ради адвокатів Київської області Петра Бойка, представляючи інтереси Міжнародного союзу адвокатів, Американської асоціації юристів та Асоціації адвокатів штату Міннесота.

Відвідавши будівлю РАКО в Києві за адресою вул. Кирилівська, 15 та поспілкувавшись з членами Ради, Барбара Гісласон дізналась про створення БО “БЛАГОДІЙНИЙ ФОНД ДОПОМОГИ АДВОКАТАМ КИЇВЩИНИ”, який наразі очолює адвокат Микола Замковенко

Оскільки американські адвокати висловили бажання взяти участь у наповненні цього фонду в якості спонсорів, членами Ради було запропоновано пані Гісласон безпосередньо поспілкуватись з адвокатами Київщини, які постраждали від навали російських агресорів. Адже саме такі адвокати й будуть першими, хто отримає допомогу від Фонду.

Під час візиту до Бородянки, Бучі та Ірпеня Барбару Гісласон супроводжували голова РАКО Петро Бойко, голова КДКА Київської області Володимир Поліщук, керівник Благодійного Фонду Микола Замковенко та члени РАКО Ганна Павленко, Ольга Демидюк й Валерій Кравчук. З ряду організаційних питань допомогу надавав адвокат Рівненщини Павло Луцюк, який познайомився з пані Барбарою трохи раніше, на шляху з Польші до України. 

Пані Гісласон детально розпитувала адвокатів, які постраждали від російських окупантів, з чим їм довелось стикнутись, намагалась фільмувати найбільш важливі моменти розповідей, збирала світлини, які наочно демонстрували наслідки російської агресії. Особливо американську колегу розчулили розповіді українських адвокатес, які перебували під окупацією разом з дітьми або через війну втратили абсолютно все: не тільки нерухомість, але навіть документи та історичну пам’ять – родинні фотоальбоми. При цьому значна кількість адвокатів Бородянки, Бучі та Ірпеня зараз не мають засобів до існування, оскільки їх офіси та справи часто фізично знищені, суди не працюють, а клієнти й самі не мають, чим розраховуватись за послуги захисників. 

Врешті-решт, благодійна допомога для мешканців Київщини потрібна й через величезні матеріальні втрати. Так, збитки, завдані лише тільки інфраструктурі селища Бородянка на Київщині, оцінюються у $148,4 млн. За час війни у селі руйнувань зазнали 404 приватні та 55 багатоквартирних будинків. Загальна площа цих пошкоджених споруд — 328.8 тис м2. У аналогічному важкому стані перебувають мешканці Бучі, Ірпеня та інших міст і селищ Київщини.

Пані Гісласон була вражена почутим і побаченим, й пообіцяла максимально сприяти діяльності Благодійного фонду – про ситуацію з адвокатами Київщини буде проінформавано американських колег не тільки в штаті Міннесота, але й інших штатів США.

Єдиною умовою залучення американських спонсорів буде прозорий та чесний механізм розподілу благодійних коштів, у чому колегу зі США запевнили на 100%. Критерії виділення допомоги базуватимуться на документальних підтвердженнях, а відповідні звіти про використання коштів будуть максимально публічними та доступними для широкого загалу (оприлюднюватись на сайті Ради адвокатів Київської області).

Більше фото з візиту – за посиланням https://www.facebook.com/media/set/?set=a.572496518002185&type=3 

 
Юридичні новини України