Відбувся круглий стіл “Відшкодування збитків, заподіяних воєнною агресією рф” (Відео)

14.04.2023

Відбувся круглий стіл “Відшкодування збитків, заподіяних воєнною агресією рф” (Відео)

У громадянина, який не може користуватися своїм майном, що залишилося на окупованій території, порушені права, і це порушення не зникне від того, що це майно залишиться цілим.

Про це під час круглого столу на тему: «Відшкодування збитків, заподіяних воєнною агресією рф: міжнародна співпраця адвокатської та експертної спільноти» заявила кандидат економічних наук, заступник голови науково-практичної Ради при Раді адвокатів Київської області, голова Міжнародного Благодійного Фонду «Українське відродження ХХІ сторіччя», адвокат Євгенія Вакуленко.

За її словами, у осіб, які, наприклад, виїхали з окупованої території, взагалі немає доступу до свого майна, яке там залишилося.

Відео – за посиланням https://youtu.be/IRI4KeFDvPA

«Тобто, особа не може цим майном ні користуватися, ні розпоряджатися. І неможливість користуватися майном (з боку громадянина – ред.) тягне за собою порушення норм як нашого українського законодавства, так і міжнародного. І фактично це порушення не зникає від того, що майно буде цілим, – бо особа не може ним користуватися. Тобто, її права вже порушені», – сказала юристка.

За її словами, відповідачем за цим правом має бути держава росія, бо вона створила такі умови, що тисячі громадян втратили доступ до свого майна.

«Про те, що ця шкода завдається навмисно, свідчать і заяви держави росія, і, відповідно, дії її комбатантів, які перебувають на окупованих територіях», – зазначила Вакуленко.

Вона уточнила, що внаслідок повномасштабної війни з рф усі громадяни України так чи інакше зазнали якихось травм і втрат – хтось безпосередньо майнових, хтось – фізичних, а хтось – моральних.

«Немає у нас на сьогодні жодної особи, яка б не потерпіла (від повномасштабної війни). Питання лише в обсягах шкоди, яка завдана кожному конкретному громадянину України», – заявила адвокат.

Своєю чергою адвокат Андрій Волков висловив думку, що винними у збройній агресії й у спричиненні шкоди є всі суб’єкти, які були визнані причетними до агресії рф проти України.

«І відповідно, треба, мабуть, відшукати або запровадити в українське законодавство такий механізм, щоб стягнення за шкоду, завдану юридичній чи фізичній особі України унаслідок збройної агресії рф, зверталося не лише на активи, які титульно належать росії, а й на інших суб’єктів, які так чи інакше своїми діями сприяли цій агресії », – сказав він.

На переконання Волкова, конкретний акт має визначати зв’язок осіб із агресивними діями рф, або сприянням їм, або безпосереднім виконанням.

Як повідомлялося, радник міського голови Маріуполя Петро Андрющенко поінформував, що у Маріуполі росіяни пошкодили 90% шкіл.

Російські юристи зроблять все, щоб стягнення відшкодування з рф не відбулося – адвокат

Коли на міжнародному рівні розпочнеться процедура стягнення відшкодування з росії на користь України, то юристи, які будуть найняті з боку російської федерації чи з боку кампаній, у яких рф є бенефіціаром, зроблять все, щоб це стягнення не відбулося.

Про це під час круглого столу на тему: «Відшкодування збитків, заподіяних воєнною агресією рф: міжнародна співпраця адвокатської та експертної спільноти» заявив доктор юридичних наук, керуючий партнер компанії «IDC Legal Services», адвокат Михайло Кочеров.

«Наразі сама процедура на міжнародному рівні щодо стягнення шкоди ще не розпочалася. І ми собі (думаємо), що коли ці процеси підуть за кордоном, то юристи, які будуть найняті з боку рф чи кампаній, у яких росія є бенефіціаром, чи взагалі бізнесів, які підтримували воєнну агресію, будуть робити все, щоб це стягнення не відбулося», – уточнив він.

Зі свого боку керуюча партнерка і СЕО, аудитор у компанії AC Crowe Ukraine Олена Потопальська зазначила, що питання відшкодування збитків, завданих росією, постало не 24 лютого 2022 року – про це юристи почали говорили у 2014 році, коли вже була анексія Криму і коли почалися бойові дії на Луганщині та Донеччині.

За її словами, законодавство в Україні на сьогоднішній день не є досконалим щодо механізмів виплат компенсацій.

«Але і Україна, і європейська спільнота роблять максимальні кроки, щоб у майбутньому російські активи були не тільки заморожені за кордоном – щоб вони були також і заарештовані, могли бути реалізовані і передані Україні», – запевнила аудитор.

Відповідаючи на запитання Укрінформу щодо депортації дітей до росії, кандидат економічних наук, заступник голови науково-практичної ради при Раді адвокатів Київської області, голова міжнародного благодійного фонду «Українське відродження ХХІ сторіччя» адвокат Євгенія Вакуленко поінформувала, що шкода була заподіяна і батькам, які були позбавлені можливості спілкуватися з власними дітьми, і, власне, самим дітям.

Джерело

Новини партнерів та ЗМІ