Вільне користування веб-порталом судової влади може бути обмежено

04.11.2022

Вільне користування веб-порталом судової влади може бути обмежено

У Верховній Раді України зареєстровано проект Закону «Про внесення змін до розділу XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» щодо забезпечення здійснення правосуддя в умовах воєнного стану» № 8168.

Новим п. 57 розд. XII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» пропонується тимчасово встановити, що в період дії воєнного стану та протягом 30 днів після дня його скасування (припинення) за умови неможливості сформувати та затвердити список присяжних у порядку, встановленому ст. 64 цього Закону, на територіях, які розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, такий список формується та затверджується відповідним територіальним управлінням Державної судової адміністрації України з дотриманням вимог цього Закону.

У разі неможливості затвердження списку присяжних у місячний строк відповідно до абзацу першого цього пункту територіальне управління Державної судової адміністрації України повідомляє про це відповідний окружний суд. У такому разі до здійснення правосуддя суд залучає присяжних зі списку присяжних, трирічний термін якого сплив, на строк не більше трьох місяців з дня скасування (припинення) воєнного стану.

Окрім того, пропонується передбачити, що у період дії воєнного або надзвичайного стану Державною судовою адміністрацією України може бути обмежено право вільного користування офіційним веб-порталом судової влади України для захисту інформації, яка в ньому міститься.

Законопроекти